eMatematikas.lt
Testai Forumas Prisijungti        

Mintinas skaičiavimas ir jo subtilybės

Skaičiavimai Peržiūrų skaičius (113)

Sveiki, forumiečiai. Situacija tokia: šiuo metu esu dvyliktoje klasėje ir kaip daugelis dvyliktokų planuoju stoti į universitetą. Mano pasirinkta mokymo įstaiga testuoja stojančiuosius, vieną iš testų sudaro mintinas skaičiavimas, pasisprendęs tuos testus supratau, kad tai mano silpnoji vieta. Noriu pasiteirauti, kaip tai galėčiau sustiprinti? Daugybos lentelės neužtenka, nes skaičių intervalas iki tūkstančio, o veiksmai įvairiausi pradedant sudėtimi ir baigiant daugyba bei dalyba. Ieškojau informacijos internete tai atradau ABACUS strategiją, tačiau detalesnės informacijos bei pamokų neradau. Tikiuosi supratot ko prašau ;) Laukiu jūsų patarimų. Ačiū!

Paskutinį kartą atnaujinta 2019-11-27

0

Kodėl niekas neturi ko papasakoti? Aš turiu, tiesa, daugiausiai apie daugybą.

Siūlau iš pradžių pamėginti Matmintinį. Jis yra gera priemonė treniruoti mintinam skaičiavimui reikiamą darbinę atmintį panaudojant pagrinde jau turimas žinias (tokias, kaip daugybos lentelė).

Jeigu reikia pramokti naujų technikų, siūlau pasiskaityti mano įžangą apie galimus netradicinius būdus dauginti dviženklius skaičius.

Galiausiai, jei norisi dar sudėtingiau, siūlau pasinagrinėti eigą, kaip vienas įžymybė kelia penkiaženklius kvadratu. Didžiąją dalį jo darbo sudaro greitosios daugybos formulių taikymas, tad prieš tai siūlau pasiskaityti mano įžangą. Taip pat jis taiko mnemoninę sistemą tam, kad galėtų skaičius paversti į žodžius ir neperkrauti darbinės atminties. Visgi jo pasiekimai lieka kuklūs palyginus su pasaulio rekordu.

0

Norėdami rašyti žinutes privalote prisijungti!