ematematikas Registruotis Ieškoti

Nestandartinis uždavinys su didžiausia reikšme

Geometrija   Peržiūrų skaičius (180)

Duota:  ΔXET  XE=ET=10  ∠XET=120  Iš  taško  E  10cm  spinduliu  nubrėžtas apskritimas.      EN  yra ΔXET  aukštinė.  Pratęsus  aukštinę  NE ji kerta  apskritimą  taške  O (Taškas O  yra aukščiau  taško  E)  Atkarpoje OE  yra pasirinktas  taškas  ir  iš jo nubrėžtas didžiausio  galimo  spindulio r  apskritimas kuris liečia  jau nubrėžtą apskritimą  taške  O,  bet neliečia  stygos  XT.      Plotą figūros  kuris yra gaunamas  iš didžiojo apskritimo ploto  (R=10) atėmus mažojo apskritimo ir nuopjovos plotų sumą (nuopjova  yra prieš 120 kampą) galima užrašyti  S=(Mπ+75√3)/N  M,N∈N  DBD(M,N)=1  (DBD yra didžiausias bendras daliklis)  Apskaičiuokite M reikšmę  (Čia toks 12kas gerai sprendžia norėčiau ,jo nuomones )

Paskutinį kartą atnaujinta 2021-02-16

0

Mačiau, kad redaguota, bet kiek supratau, iš esmės niekas nekeista, tai pasilieku ties atsakymu M=32.

0

Ar tokie uždaviniai reikalingi  M=200-3r²  N=3  jeigu  liestų r=7.5  r²<56,25  r²=56          200-3r²=200-168=32

0

Man tai įdomu tokių pasispręsti, šiek tiek galvą pasukti, bet didžiajai daliai dvyliktokų, besiruošiančių egzaminams, manau nereikalingi. Jiems mokyklinė programa jau tikras košmaras, tai pamatę tokius uždavinius, gali visiškai prarasti norą gilinti savo žinias.
Kitas dalykas yra žingeidūs dvyliktokai, kurie nori mokėti daugiau nei yra mokoma mokykloje, pavyzdžiui olimpiadininkai.

0

Supratau

0

O tavo uždaviniai iš kokių uždavinynų, interneto platybių, ar pats kuri, įdomu.

0

Sveiki, galima būtu gauti pilną brėžinį šios užduoties, norėtųsi žinoti ar mano yra panašus į "realybę".

0

Įvairiai jeigu įdomu tai  yra AMC problems 12 ir AIME juos galima naudoti perdirbus Vienas mvbe buvo kopija norgės gimnazijų uždavinys su vektoriais  Pas italus privačiose mokyklose gan kieti uždaviniai

0

Aš tokį brėžinį buvau pasidaręs:
https://www.ematematikas.lt/upload/images/1613505341_2093.png

1

Tai ir yra problema su brėžiniu čia gal Tomas padarytų

0

Norėdami rašyti žinutes privalote prisijungti!

Matematikos testai www.ematematikas.lt/testai Pasikartok matematikos temas spręsdamas online testus!