Kostioks +7
Tadas nusipirko vaisių, kurių kilogramas kainavo 2 Eur. Po savaitės už tokią pat pinigų sumą nusipirko vaisių, kurių kilogramas kainavo daugiau nei 2 Eur. Kiek Tadas išleido pinigų antrą kartą, jei vidutinė šių dviejų pirkinių kaina yra 3 Eur už kilogramą?
Atrodo gan paprastas uždavinys, bet man šaratai susisuko.
Tadas sumokėjo x Eur. Ir, tarkim, y – kaina už kg vaisių, kurie pirkti antrą kartą, bei y>2.)
[tex]\frac{2+y}{2}=3[/tex]
Gauname, kad y = 4, tai reiškia antri pirkti vaisiai kainuoja 4eur/kg.
Pirmą kartą nusipirko [tex]\frac{x}{2}[/tex] vaisių kg, o po savaitės nusipirko - [tex]\frac{x}{4}[/tex] vaisių kg.
Tai iš viso nusipirko [tex] \frac{3x}{4} [/tex] kg vaisių, jų vidutinė kaina yra 3eur, vadinasi, išleido 9x/4 eur.
Kaip toliau plėtoti nežinau, atsakymas 6 eur, tai įsistačius į mano formulę viskas griūva, regis, padariau klaidą ties dviejų pirkinių vidutinę kainą už KILOGRAMĄ, bet tada kaip kitaip rašyti, negi šitaip
[tex](\frac{x}{2}+\frac{x}{y})/2=3[/tex]
Bet ir tada gaunasi [tex]x=\frac{12y}{y\ +2}[/tex], o ir pagalvojus, juk Tadas pirko neaišku kiek kg.