eMatematikas Registruotis Ieškoti

Pagrindinės tikimybių formulės

Tikimybių teorija   Peržiūrų skaičius (8596)

Atsitiktinio įvykio tikimybė [tex]P(A)=\frac{m}{n}[/tex], kur [tex]m[/tex] - palankios įvykio baigtys ir [tex]n[/tex] - visos galimos įvykio baigtys.

Negalimojo įvykio tikimybė lygi 0. Būtinojo įvykio tikimybė lygi 1. Bet kurio įvykio tikimybė yra ne didesnis už 1, neneigiamas skaičius. Įvykio ir jam priešingo įvykio tikimybių suma lygi 1.

Kartotiniai bandymai, kurie pasirodo su tikimybe [tex]p[/tex] ir nepasirodo su tikimybe [tex]q[/tex], dar yra vadinami binominiais arba Bernulio bandymais. Bernulio formulė, kur [tex]p[/tex] ir [tex]q=1-p[/tex] įvykio, bei jam priešingo įvykio tikimybės, [tex]n[/tex] - bandymų skaičius, [tex]k[/tex] - pasirodymo tikimybių skaičius. $$P(k)=C_n^{k} \cdot p^k \cdot q^{n-k}$$

Paskutinį kartą atnaujinta 2020-09-08

0

Pamėginau atlikti apžvalgą, kurioje plačiau pasakoju apie tai, kaip ši formulė išvedama, kaip siejama su daugianariais, kokie yra uždaviniai, kur ji taikoma. Taip pat pateikiau pavyzdį, kaip nustatomas tikėtiniausias pasirodymų skaičius $k_0$ ir kaip sutrumpinti skaičiavimus, kai $k$ ir $n$ yra dideli skaičiai (taikyti Puasono formulę).

Apžvalga prieinama šioje nuorodoje.

0

Norėdami rašyti žinutes privalote prisijungti!

Matematikos testai www.ematematikas.lt/testai Pasikartok matematikos temas spręsdamas online testus!