ematematikas
Kategorijos +Nauja tema Prisijungti        

Parduotuvė prekiauja dviejų rūšių riešutais.

Skaičiavimai Peržiūrų skaičius (132)

parduotuvė prekiauja dviejų rūšių riešutais. Pirmosios rūšies riešutų vienas kilogramas kainuoja 20 Lt antrosios -30 lt. tada, kai parduotuvėje abiejų rūšių riešutų buvo likę už tą pačią sumą jie buvo sumaišyti ir imta pardavinėti tų riešutų mišinį. Kiek kainuoja vienas kilogramas šio mišinio?

0

Tarkime pirmos rūšies riešutų likę [tex]x[/tex] kg, o antros - [tex]y[/tex] kg.
Užsirašyk, kokia yra kiekvienos rūšies visų riešutų kaina.
Turint omeny, kad abiejų rušių riešutų liko už tą pačią kainą sudaryk pirmą lygtį.
Tuomet užrašyk mišinio visų riešutų kainą, kuri logiškai yra lygi atskirų rūšių visų riešutų kainų sumai.
Padalijęs šią kainą iš mišinio kiekio, kuris lygus vienos ir kitos rūšies riešutų bendrai sumai reiškiniu užsirašysi mišinio kilogramo kainą.
Iš pirmos lygties išsireikšk kažkurį iš kintamųjų ir jį įsistatyk į mišinio kilogramo kainos reikšinį, jį suprastinęs gausi atsakymą.

1

Ačiūūū :))

0

atsakymas 25 ?

0

Aš gaunu 24 Lt.

1

Gerai, bandysiu spręst tol , kol gausiu 24 , ačiū už pagalbą :)

0

Prašom, jei nesigaus, rašyk.

0

Norėdami rašyti žinutes privalote prisijungti!