eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Programos rašymas su python programavimo kalba (def function)


Sveiki,
reikia man python kalba parašyti programą ir naudoti def funkciją, ir niekaip man nepavyksta, gal kas gali paaiškinti? ir parodyti kaip?
Sąlyga : Parašyti programą, kuriose būtų prašyta bent viena funkcija. Funkcija privalo gauti duomenis kaip parametrus. Taškams aprašyti naudokite žodyną.
Užduotis : Įvedami 2 poros taškų (jų koordinatės). Patikrinti, ar per juos einančios tiesės yra lygiagrečios.

Įdomu, kokiais tikslais reikalingas Python. Aš esu ilgametis jo mėgėjas, tai padėsiu. "def" nėra funkcija, o yra komanda, skirta jai apibrėžti. Aš savo praktikoje retai kada aprašinėju taškus kaip žodyną. Galbūt jis galėtų atrodyti taip:

points = {'A': (0,0), 'B':(1,0), 'C':(0,1), 'D':(1,1)}

Tada pagrindinė idėja galėtų būti pasižiūrėti, ar vektoriai $\vec{AB}$ ir $\vec{CD}$ yra kolinearūs. Tada funkcija galėtų atrodyti taip:


def is_collinear(points):
    vectorAB = (points['B'][0] - points['A'][0], points['B'][1] - points['A'][1])
    vectorCD = (points['D'][0] - points['C'][0], points['D'][1] - points['C'][1])
    print(is_good(vectorAB, vectorCD))

points = input('type your points here:')
print('answer:', is_collinear(points))

Žinoma, reikėtų pagalvoti, kaip pakeisti vietą, kur lyginame vektorių kolinearumą šioje vietoje:
is_good(vectorAB, vectorCD)

pakeista prieš 4 m

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »