eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Rasti upės tėkmės greitį (uždavinys su kateriu)


Kyla problemų su šiuo uždaviniu, atrodo, suprantu, kas vyksta, tačiau formulėje atsiranda per daug nežinomų dydžių.

Kateris, plaukdamas žemyn upe, aplenkia gelbėjimosi ratą. Po 30 min kateris pasuka atgal ir vėl sutinka ratą, tik 5 km žemiau. Raskite upės tėkmės greitį.

Tarkim, kad katerio greitis x km/h, o upes y km/h. Kadangi kateris plauke  x+y km/h greiciu, o gelbejimosi ratas y km/h greiciu, tai jie vienas nuo kito tolo x km/h greiciu, kai kateris plauke atgal jis plauke x-y km/h greiciu, o gelbejimosi ratas y km/h, jie vienas prie kito artejo x km/h greiciu. Tai kateris nuo gelbejimosi rato per 30min nutolo 0.5x km, jam grizti prie jo reikes irgi 30min, kadangi per valanda gelbejimo plaustas nuplauke 5km tai toks ir bus upes tekmes greitis

pakeista prieš 4 m

Man dar neaišku dėl to laiko atgal... Aš iš pradžių taip ir sprendžiau, bet man kilo problema su suvokimu, kiek laiko užtruks grįžimas atgal čia šiuo atveju

Tai jeigu jie vienas nuo kito tolsta ir arteja tokiu pat greiciu ir jeigu 30min jie vienas nuo kito tolo tai tiek pat laiko reikes ir grizti

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »