eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Reikia apskaičiuoti apibrėžtinį integralą,gaunu blogą atsakymą .


https://www.ematematikas.lt/upload/uploads/20000/9000/29354/thumb/p17gqhjlvh1ttu1rp4bg31d16fd51.png

o kam tu išvestinę čia ieškai ?

variableo kam tu išvestinę čia ieškai ?



sudetine funkcija,taip mokykloje moke ,visada po vienetu reikia paskisti.

šian aš ne formoj, bei jei atmintis neapgauna.. tau reikia priešingus veiksmus išvestinėms daryti, kai integralą sutinki.

variablešian aš ne formoj, bei jei atmintis neapgauna.. tau reikia priešingus veiksmus išvestinėms daryti, kai integralą sutinki.


taip ir darau tik tą išvestinę pagal taisykle po vienetu pakišu ir toliau gryžtu i sprendimą :)

Ernestas10
variablešian aš ne formoj, bei jei atmintis neapgauna.. tau reikia priešingus veiksmus išvestinėms daryti, kai integralą sutinki.


taip ir darau tik tą išvestinę pagal taisykle po vienetu pakišu ir toliau gryžtu i sprendimą :)


Nežinau, kaip įsivaizduoji integravimą, bet tu nieko panašaus į tai nedarai. :D Iš tiesų, tai nė nepamenu, kaip ten mokė mokykloje, tačiau gal čia galima ir dalimis tai padaryti: uv - ∫ vdu.  :D

čia užtenka keitinį įvesti
u = x + 1
tuomet:
du = dx
x = u - 1
apatinė integravimo riba
0 + 1 = 1
viršutinė integravimo riba
3 + 1 = 4
∫x√(x+1) dx = ∫u√u dx - ∫udu = ∫u^(3/2)du - ∫udu
O temos autoriaus originalus sprendimas, kiek mano galva rodo - visiška nesamonė ;]

pakeista prieš 11 m

O mano sprendime irgi klaida :(

puodžiusčia užtenka keitinį įvesti
u = x + 1
tuomet:
du = dx
x = u - 1
apatinė integravimo riba
0 + 1 = 1
viršutinė integravimo riba
3 + 1 = 4
∫x√(x+1) dx = ∫u√u dx - ∫udu = ∫u^(3/2)du - ∫udu
O temos autoriaus originalus sprendimas, kiek mano galva rodo - visiška nesamonė ;]


Dalinis skaidymas,keitiniai,net nemoku tokiu, elemantarius darau bus gerai valstybiniam tokiu turetų nedet.

pakeista prieš 11 m

Ernestas10https://www.ematematikas.lt/upload/uploads/20000/9000/29354/thumb/p17gqhjlvh1ttu1rp4bg31d16fd51.png


o tai koks atsakymas ? man kaiptas atrodo jog mokykloje nemokina kaip elgtis su tokiais integralais t.y. nemokina veiksmų integravimo daugybos ir dalybos.. o čia to reiktų, kolkas bent nepastebiu kaip kitaip galima.. iš kur tas uždavinys?

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »