eMatematikasMatematikos resursai internete Registruotis Ieškoti...

Reikia pagalbos su išvestinėmis ir ribomis

Funkcijos   Peržiūrų skaičius (34709)

http://img139.imageshack.us/img139/8893/scan0001tj.jpg

Uploaded with ImageShack.us
Išsprendžiau ir gavau a)2, c)2/3, d)e4.Čia teisingai?
Nesuprantu kaip spręsti b) ir 4 liopitalio taisyklė taip pat su išvestinėmis nuo 1 iki 3 pratimai.
Būtų gerai jei kas kokį uždavinį išspręstumėt ar bent jau paaiškintumėt suprantamai kaip ten ką daryti.

Kažkodėl nerodo paveikslėlių tai įdedu nuorodą.
http://www.part.lt/img/8a94a81319db4c281e59869b90c98099662.jpg

Paskutinį kartą atnaujinta 2010-12-18

0

b) gali išspręst pasinaudodamas Liupatalio taisykle. Jei nemoki (aka nežinai) jos - atsiversk knygą.
a) gavai gerai (pagal mane, žinoma)
b) man gaunasi 2
c) gaunu e².
išvestines mokėsi rasti, kai pasidomėsi išvestinių skaičiavimu.
Va pvz.:
1) y' kai
[tex]y = \frac{sin x}{x^{2/3}}=sin x \cdot x^{-2/3}[/tex]
[tex]y' = (sin x)' \cdot x^{-2/3} + sin x \cdot \left( x^{-2/3} \right)'=cos x \cdot x^{-2/3} - sin x \cdot \frac{2}{3} x^{-5/2}[/tex]
Gali būti, kad padariau klaidą. Nemokamos paslaugos retai kada būna kokybiškos ~;]

Paskutinį kartą atnaujinta 2010-12-15

0

puodžiusb) gali išspręst pasinaudodamas Liupatalio taisykle. Jei nemoki (aka nežinai) jos - atsiversk knygą.
a) gavai gerai (pagal mane, žinoma)
b) man gaunasi 2
c) gaunu e².
išvestines mokėsi rasti, kai pasidomėsi išvestinių skaičiavimu.
Va pvz.:
1) y' kai
[tex]y = \frac{sin x}{x^{2/3}}=sin x \cdot x^{-2/3}[/tex]
[tex]y' = (sin x)' \cdot x^{-2/3} + sin x \cdot \left( x^{-2/3} \right)'=cos x \cdot x^{-2/3} - sin x \cdot \frac{2}{3} x^{-5/2}[/tex]
Gali būti, kad padariau klaidą. Nemokamos paslaugos retai kada būna kokybiškos ~;]

Ačiū už pagalbą, bet nesuprantu kaip tu c gauni e² as tai prieš skliaustus iškyriau x² ir automatiškai gavosi √4/3.Beto aš tikrinau su wolframalpha tai suskaičiuoja man viską gerai.Galėtum parašyti b sprendimą nes ant šito aš pastrigau?

0

turėjau omeny d) gaunu e² (tiksliau gavau vakar, šiandieną turbūt kitokį atsakymą gaučiau, rytoj - dar kitokį ;]). Numeraciją sumaišiau kažkaip.
O b) tai jei ne Liopitalio pagelba, tai gali, pasižiūrėjęs į trigonometrinių tapatybių lentelę, nusirašyti tokią formulę:
cos(2x) = 2cos²(x) - 1
pakelsi šitą kvadratu, įstatysi į pradinę ribą - turėtum gaut kažką.

0

puodžiusturėjau omeny d) gaunu e² (tiksliau gavau vakar, šiandieną turbūt kitokį atsakymą gaučiau, rytoj - dar kitokį ;]). Numeraciją sumaišiau kažkaip.
O b) tai jei ne Liopitalio pagelba, tai gali, pasižiūrėjęs į trigonometrinių tapatybių lentelę, nusirašyti tokią formulę:
cos(2x) = 2cos²(x) - 1
pakelsi šitą kvadratu, įstatysi į pradinę ribą - turėtum gaut kažką.

c) aš pats klaidą buvau padaręs gavau 2 vadinasi teisingai tu išsprendei, bet d)e4 gaunasi štai įrodymas:

http://img88.imageshack.us/img88/5053/solutionk.gif

Uploaded with ImageShack.us

0

nerodo man tų tavo įrodymų. Uždavinių taip pat. Koks ten buvo?
lim x->0 (1+2x)^(1/x)?
ženkliukas ^ nurodo kėlimą laipsniu.

0

puodžiusnerodo man tų tavo įrodymų. Uždavinių taip pat. Koks ten buvo?
lim x->0 (1+2x)^(1/x)?
ženkliukas ^ nurodo kėlimą laipsniu.

lim x->0 (1+2x)^(2/x) gaunasi e4.Svetainė grybauja, nes ir man nerodo, o kažkokį errorą išmeta.
4 pratime pagal liopitalį atsakymas gaunasi e².

0

Jo, tada e^4 gaunasi. Spręsdamas nesamoningai nutariau ignoruoti skaičių 2 laipsnyje.
Nuorodo į paveiklėlį su uždaviniais pirmajame tave pranešime neveikia (man bent jau).

0

dziustas14 pratime pagal liopitalį atsakymas gaunasi e².

Man irgi tiek pat gaunasi

0

puodžius
dziustas14 pratime pagal liopitalį atsakymas gaunasi e².

Man irgi tiek pat gaunasi

O kaip sprendi?As pagal liopitalį bandžiau tai (x-2) išvestinė gaunasi 1 ,o viršuje (e^x-e²) gaunasi ((e^x-2e²)/1) tada ((2e²-e^x)/1) ir po to vietoj x įsistačiau 2, nes x->2 ir gaunasi e².Ar taip?

0

Norėdami rašyti žinutes privalote prisijungti!

Kategorijos

Matematikos testai www.ematematikas.lt/testai Pasikartok matematikos temas spręsdamas online testus!