eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Reikia rasti funkcijų apibrėžimo sritį


Nepyk, bet man įdomu, ką tu veikdavai per matematikos pamokas...
Reikia nusibraižyti du grafikus, pavyzdžiui pirmame nusibraižai funkcijos [tex]f(x)=2^x[/tex] ir funkcijos [tex]g(x)=-x+5 [/tex]grafikus, ir žiūri, kur jie susikerta. Susikirtimo taško abscicė ir bus ieškomas sprendinys.

pakeista prieš 11 m

lukasmNepyk, bet man įdomu, ką tu veikdavai per matematikos pamokas...
Reikia nusibraižyti du grafikus, pavyzdžiui pirmame nusibraižai funkcijos [tex]f(x)=2^x[/tex] ir funkcijos [tex]g(x)=-x+5 [/tex]grafikus, ir žiūri, kur jie susikerta. Susikirtimo taško abscicė ir bus ieškomas sprendinys.


Chill'inau ;]

Kažkas panašaus? Kas toliau?https://www.ematematikas.lt/upload/uploads/20000/5500/25549/thumb/p172nvt7e01hlr16qrpmic5rnlf1.JPG

pakeista prieš 11 m

Šiek tiek ne taip pirmą grafiką buvau sudaręs, antrasis kaip ir geras palyginus programos ir mano grafikus.

Bet nesuprantu kaip šį uždavinį išspręsti...

https://www.ematematikas.lt/upload/uploads/20000/5500/25550/thumb/p172od8a6q1sik1cj0104hh8j11.JPGhttps://www.ematematikas.lt/upload/uploads/20000/5500/25550/thumb/p172od8ibq16cso8ptm1sasn4m2.PNG

Pratęsk funkcijos f(x)=2^x grafiką (be to, funkcijų pavidalu f(x)=a^x kvadratu visada eina per tašką (0;1) ir be galo artėja prie abscisių ašies, bet niekada jos neliečia) ir funcijos g(x)=-x+5 grtafiką (brėžk ne atkarpą,  tiesę). Grafikų brėžinys popieriuje turi atrodyti taip, kaip nubraižė programa.
Taško, kuriame kertasi grafikai, abscisė apytiklsiai 1,7. Tai ir yra lygties apytiklis sprendinys.

lukasmPratęsk funkcijos f(x)=2^x grafiką (be to, funkcijų pavidalu f(x)=a^x kvadratu visada eina per tašką (0;1) ir be galo artėja prie abscisių ašies, bet niekada jos neliečia) ir funcijos g(x)=-x+5 grtafiką (brėžk ne atkarpą,  tiesę). Grafikų brėžinys popieriuje turi atrodyti taip, kaip nubraižė programa.
Taško, kuriame kertasi grafikai, abscisė apytiklsiai 1,7. Tai ir yra lygties apytiklis sprendinys.


Tai sprendinys yra taškas kuriame kertasi tiesės, tačiau tik x'o koordinatė? Ir kas blogai su mano brėžiniu? Juk visiškai tas pats gavosi, tiesiog ne tokia didelė apibrėžimo sritis kaip programoje...

Cause
lukasmPratęsk funkcijos f(x)=2^x grafiką (be to, funkcijų pavidalu f(x)=a^x kvadratu visada eina per tašką (0;1) ir be galo artėja prie abscisių ašies, bet niekada jos neliečia) ir funcijos g(x)=-x+5 grtafiką (brėžk ne atkarpą,  tiesę). Grafikų brėžinys popieriuje turi atrodyti taip, kaip nubraižė programa.
Taško, kuriame kertasi grafikai, abscisė apytiklsiai 1,7. Tai ir yra lygties apytiklis sprendinys.


Tai sprendinys yra taškas kuriame kertasi tiesės, tačiau tik x'o koordinatė? Ir kas blogai su mano brėžiniu? Juk visiškai tas pats gavosi, tiesiog ne tokia didelė apibrėžimo sritis kaip programoje...

Tai blogai, kad mažesnė apibrėžimo sritis. Dabar pagal tavo grafiką galėčiau pasakyti, kad funkcijų [tex]f(x)=2^x[/tex] ir [tex]g(x)=-x+5[/tex] apibrėžimo sritys yra [tex][1;4][/tex].

pakeista prieš 11 m

lukasm
Cause
lukasmPratęsk funkcijos f(x)=2^x grafiką (be to, funkcijų pavidalu f(x)=a^x kvadratu visada eina per tašką (0;1) ir be galo artėja prie abscisių ašies, bet niekada jos neliečia) ir funcijos g(x)=-x+5 grtafiką (brėžk ne atkarpą,  tiesę). Grafikų brėžinys popieriuje turi atrodyti taip, kaip nubraižė programa.
Taško, kuriame kertasi grafikai, abscisė apytiklsiai 1,7. Tai ir yra lygties apytiklis sprendinys.


Tai sprendinys yra taškas kuriame kertasi tiesės, tačiau tik x'o koordinatė? Ir kas blogai su mano brėžiniu? Juk visiškai tas pats gavosi, tiesiog ne tokia didelė apibrėžimo sritis kaip programoje...

Tai blogai, kad mažesnė apibrėžimo sritis. Dabar pagal tavo grafiką galėčiau pasakyti, kad funkcijų [tex]f(x)=2^x[/tex] ir [tex]g(x)=-x+5[/tex] apibrėžimo sritys yra [tex][1;4][/tex].


Na taip x|1,2,3,4 naudojau... Tai kiek tada reikia sukurti x'ų kad rasti lygčių sprendinius? Kaip žinoti kiek jų reikia?

Ir vis dar negaliu rasti tų sprendinių.

!!!
Aišku, kad šitie grafikai jau niekur daugiau nesikerta, sprendinys tik vienas. Nereikia tau daugiau taškų, tau tereikia iš rankos pratęsti grafikus.

lukasm!!!
Aišku, kad šitie grafikai jau niekur daugiau nesikerta, sprendinys tik vienas. Nereikia tau daugiau taškų, tau tereikia iš rankos pratęsti grafikus.


Prieš tai klausiau ar sprendinį nurodyti būtent susikirtimo taško X kordinatę?

P.S. tas pirmas prašo rasti lygties sprendinių skaičių ir ženklus. Kaip tai suprasti? 1 (1,7) ir +?

Ir va čia tą antrąjį bandau spręsti, gavosi toks brėžinys:
https://www.ematematikas.lt/upload/uploads/users/3000/2456/tmp/thumb/p172vihucd1ol12jf18o65f1b261.png

Čia tipo nesikerta apskritai tai nėra sprendinių apytikslių taip pat?

#2

https://www.ematematikas.lt/upload/uploads/users/3000/2456/tmp/thumb/p172vj6r5b7o3t2j1fb8697d2u1.png

Šito irgi nemoku spręsti (a), t.y. galbūt nemoku užrašyti atsakymo. Gaunasi taip kad jeigu x<=0 tai lygybė teisinga, jei x > 0, tai lygybė neteisinga.

pakeista prieš 11 m

tralialia, nemoku ištrinti žinutės :D

pakeista prieš 11 m

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »