eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Reikia rasti kampo dydį, tarp funkcijos liestinės ir Ox ašies


Per tašką (0; 0) nubrėžta funkcijos  [tex]f(x)=5x^{^{6}}-x[/tex]
grafiko liestinė. Apskaičiuokite šios liestinės
su teigiama Ox ašies kryptimi sudaromo kampo didumą.

Sveiki, sprendžiu šitą uždavinį, bet nesuprantu, kodėl atsakymą gaunu netokį, kokį turėčiau? Gal kas galėtų paaiškinti?

Susirandu išvestinę:[tex]f'(x)=30x^{5}-1[/tex]

Tada  įsistatau [tex]x_{0}=0[/tex]
į išvestinę, gaunu [tex]f'(0)=-1[/tex]

kadangi [tex]f'(x_{0})=k=tga[/tex], tai gaunasi, kad [tex]tg a[/tex]=-1

Tai kampas bus 180-45=135 laipsniai, o atsakyme parašyta 120 laipsnių, gal kas galit paaiškint, ką ne taip darau?

Aš galiu paaiškinti :D atsakyme pateiktas atsakymas yra neteisingas

puodžiusAš galiu paaiškinti :D atsakyme pateiktas atsakymas yra neteisingas

Blemba, čia iš VBE :/ nejau ir ten su klaida?

Pagal mane atsakymas gali būti -45, 135, 315, priklausomai nuo to kur tą kampą matai. Bet kad būtų 120 - nesugalvoju kaip :(
Iš kurio VBE šits uždavinys?

Iš šių metų pavyzdinės, testas

Ir dar, jei jau viena klaida yra, tai gal ir čia su klaida?

https://www.ematematikas.lt/upload/uploads/30000/500/30953/thumb/p17j4ntlnhkj1r8u1f8aa78r051.png
D,
kadangi šakos funkcijoje f(x)ax²+c eina žemyn, tai a<0, o c>0, nes pasikėlus per kelis vienetus ant Oy ašies. Tai funkcija f(x)=cx²+a turėtų būti su šakomis į viršų ir Oy ašyje "nusieleidusi" per kelis vienetus, nes a<0 Pagal viską, atsakymas turėtų būti D, o pageiktuose atsakymuose rašo A... ar čia aš kažko nesuprantu?

Man irgi taip atrodo kaip ir tau.
Bijau kad tai reiškia tik vieną dalyką - nei aš nei tu egzamino šiemet neišlaikysime :(

Kosmosas kažkoks su tais egzaminais :/

atrodo ir į NEC įsidarbino paskutinės kartos universitetų diplomistai. užduotis iš senesnių metų dar surinko, bet atsakymus pateikti teisingus atsakymų lape nevisai sėkmingai pavyko.

Sveiki, o kur jus randat matematikos pavyzdines uzduotis 2013 m.? Niekur nerandu.

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »