eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Reiškinys su racionaliais laipsnių rodikliais.


Tikrai jaučiu, kad kažkur tik žioplą klaidą įvėliau. Tik vat dabar galva prastai dirba, tai persprendžiu vistiek kažkokia pieva. Viso uždavinio spręsti nereikia. Tik paaiškinkit mano klaidą būtent su tais mano būdais.
Esmė, kad du būdai, ir du skirtingi rezultatai. Jaučiu, kad abu klaidingi.

Uždavinys paveikslėlyje, kad aiškiau būtu.
http://www.ipix.lt/images/85314485.jpg

Primame gal dėl
A
-
B , aš pertvarkiau trupmena į  A
-                                          -  : C =  A
C                                          B            -
                                                        B*C
Ar turėtų būti AC
                      -
                    B
, jei taip, tai kažko aš neriaukiu, :/

, edit: jaučiu, kad jei skaitiklyje trupmena, tada susidaugina B ir C, o jei vardiklyje, Tai C su A dauginasi? Tada paaiškėtų, kad pirmas teisingas. Bet nu, dar reik suprasti, jei užduotis jau būtu su dviguba trupmena, tada tai kas kam neaišku :/

pakeista prieš 14 m

Ne visai aiškiai matau, kokios trupmenos parašytos tavo paaiškinime, bet rodos, kad pats (pati) aptikai klaidą. Iš tiesų A / (B / C) = A*C / B, o ne A / (B / C) ≠ A / (B * C). Tačiau atsargiai: (A / B) / C = A / (B * C). Atidžiai stebėk, kuris dalybos veiksmas atliekamas pirmas. Kai tvarkai narį pirmu būdu, pirma dalini vardiklyje a-1 iš √a, o tik paskui a-1 skaitiklyje dalini iš vardiklio. Taigi ten turėjo būti (a-1) / ((a-1) / √a) = ((a-1)*√a) / (a-1) = √a.

Dėkui, taip viskas dabar aišku :)

Racionaliosios lygtys:

(x - 1)(x + 1)(x + 2) = 24

Čia turbūt reikalingas keitinys, bet užduotis skiriasi nuo tų paprastesnių, kur akivaizdus keitinys, arba kur keitinio kvadratas ir panašiai, ir vėl man rodos kažko nepastebiu, arba nežinau kokio triuko. Bandžiau ir sutraukti du skliaustus (x-1)(x+1) = (x^2-1). Dar buvo šovusi mintis sukurti keitnį z = x - 1, ir tada (x + 1) = z + 2, bet lyg ir nesigavo nieko.
Tiesiog gal turėsite patarimą kokį, kaip teisingai veikti tokioje situacijoje, ir žinoma atsakymo nereikia, svarbiausia kur dėti sekantį žingsnį? Ačiū.

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »