eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Sferą per centrą kerta plokštuma. Ką gausim?


Turime sferą
(x-2)² + (y+4)² + (z+4)² = 36

Tą sferą kerta plokštuma. Plokštumai statmenas vektorius {0;-1;1}, taip pat jai priklauso sferos centro taškas.

Kaip apibrėžti taškų aibę, kuri yra bendra ir sferai, ir plokštumai?
Man jau fantazija "neišneša", lyg ir gaunu elipsę, bet nesuvokiu, kaip galima rutulį (sferą) "pjaut" lygiai per centrą ir gaut ne apskritimą... Žodžiu, kažkas man ne taip :(

pakeista prieš 13 m

MilkhaterKelintokas tu jei ne paslaptis? :)

agaaaa tai nežinai? ;DD

Milkhater
prananasTurime sferą
(x-2)² + (y+4)² + (z+4)² = 0

Tą sferą kerta plokštuma. Plokštumai statmenas vektorius {0;-1;1}, taip pat jai priklauso sferos centro taškas.

Kaip apibrėžti taškų aibę, kuri yra bendra ir sferai, ir plokštumai?
Man jau fantazija "neišneša", lyg ir gaunu elipsę, bet nesuvokiu, kaip galima rutulį (sferą) "pjaut" lygiai per centrą ir gaut ne apskritimą... Žodžiu, kažkas man ne taip :(


Tai dabar reikia nutarti, kas iš viso yra sfera?
Ar tai tik tas paviršius, ar ir paviršius ir tai, kas yra viduje sferos? :)


Aš pirmakursis, bet čia tokia bendroji matematika...

O sfera pagal apibrėžimą yra "tuščiavidurė". Juolab kad nei vienas jos viduryje esantis taškas netenkina sferos lygties.

o [(x-2)² + (y+4)² + (z+4)² = 0] yra sferos lygtis?

house_martino [(x-2)² + (y+4)² + (z+4)² = 0] yra sferos lygtis?


Be abejonės

EDIT: Ne, nėra, paredagavu pirmą pranešimą, buvau klaidingai nurašęs sąlygą :D

pakeista prieš 13 m

ir koks tos sferos spindulys?

house_martinir koks tos sferos spindulys?


Taip buvau įsitikinęs savo teisumu, kad net ne double-check'inau sąlygos :D Nes pats jau tuos skaičius mintinai prisimenu ir apie tai mąstau....

Tai taip, iš tikrųjų klaidingai sugebėjau nurašyt sąlygą.
Dabar jau paredagavau pirmąjį pranešimą, dešinėje lygties pusėje atsirado spindulio kvadratas kaip priklauso.
O prieš tai lygtį tenkino išvis tik vienas taškas, bet niekas nepastebėjom iki tavęs :D

o tai kaip tu sprendei? Aš tai nesu sprendęs tokių, bet šiaip pamėginau. Susiradau tą plokštumą, gavosi (z-y=0) ir tada kaip jos ir sferos bendrų taškų ieškot - nežinau ;] jei tu mėginai išsireikšt z=y iš plokštumos lygties ir statyt į sferos - tai tada gauni elipsę. Bo tai būtų to apskritimo (kurio taškų ieškai) projekcija į (xy) ploštumą.

EDIT: regis gali per vektorius su parametrinėm lygtim aprašyt tuos bendrus taškus. Pvz.: http://newsgroups.derkeiler.com/Archive/Comp/comp.graphics.algorithms/2005-10/msg00267.html
čia būtų panašiai kaip apskritimo lygtis plokštumoj, tik kad su vektorių pagalbą gali į 3D perkelt ar kaip čia pasakyt ;]

pakeista prieš 13 m

Tai aš irgi susiradau plokštumą tiktai.
Ir reikalingi taškai yra plokštumą ir sferą apibūdinančių lygčių visuma. Tai tų dviejų lygtelių sistemėlę padarius jau daugiau ar mažiau apdorotas rezultatas ir yra.
Tik man būtent kad ten yra projekcija ne iškart atėjo į protą :)

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »