eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Skaičiai


Labas,norėčiau paklaust pagal kokias taisykles/formules sprendžiami tokio tipo uždaviniai?

Paverskite begalinę dešimtainę trupmeną į  paprastąją :

2,(7)=

35,(26)=

3,2(5)=

-5,3(62)=

[tex]\begin{cases}2,(7)=x\\27,(7)=10x\end{cases}[/tex]
padaugini pirma iš 10 ir poto atimties būdu išsprendi sistema
27,(7)-2,(7)=10x-x
25=9x
Jeigu yra 3,2(5) tai iš pradžių reikia padaryti kad kablelis būtų prieš pasikartojanti skaitmenį, tai dabar padaugini iš 10
[tex]\begin{cases}32,(5)=10x\\325,(5)=100x\end{cases}[/tex]
ir taip pat sprendi
jei pasikartoja du skaičiai tai daugini iš 100 ir t.t.

Čia žiūriu gan ilgas sprendimas..blin aš įpratęs mintinai spręst buvau o man sprendimo reiks.. ;D

o kaip tokie pertvarkomi ?

Triženklis skaičius baigiasi skaitmeniu 1.Jei tą skatimenį perkeltume į skaičiaus pradžią,tai gautasis skaičius būtų 90 mažesnis už pradinį.Raskite tą pradinį triženklį skaičių.

Atsimenu kad kažkas ten su tais skyriais skaičiaus turėtų būt

100x+10y+1=100+10x+y+90
90x+9y=189
10x+y=21 (antras skaičius gaunasi 121)
tai sugalvotas skaičius 211

mhm.. dėkui už sprendimą,aš dar biškį paklausinėsiu :)

Vat pvz kaip dar tokie du spręstųsi?? Nenoriu kuryba užsiiminėt tai geriau iš kart sužinot :

Jei dviženklio skaičiaus skaitmenis sukeistume vietomis ir gautą skaičių pridėtume prie pradinio skaičiaus,gautume 99. Jei pradinį dviženklį skaičių padalytume iš skaičiaus,gauto,jo skaitmenis sukeitus vietomis,gautume dalmenį 4 ir liekaną 9.Raskite pradinį dviženklį skaičių.

Bei :

Paskutinis knygos puslapis yra 710-asis. Kiek reikįjo panaudoti skaitmenų visiems jos puslapiams sunumeruoti? (puslapių numeracija pradedama nuo 1)

Ypač įdomu kaip tau seksis su antruoju,nes mokytoja sakė kad arba kažką pati praleido arba ten atsakymas biški iš lempos nes nesutapo (Ats.: 2025)

9+2*(99-9)+3*(710-99)=2022
Aš gaunu tokį atsakymą.

mhm,ji irgi toki gauna :)  o gal galetum sprendimus parasyt to pirmojo?

pakeista prieš 13 m

[tex]\begin{cases} 10x+y+10y+x=99\\\frac{10x+y}{10y+x}=4+\frac{9}{10y+x}\end{cases}[/tex]

Gal galėtumėt dar porą parodyt ? :D

1.turime 12 monetų.Tarp jų viena netikra(neaišku ar ji sunkesnė ar lengvesnė už kitas monetas) Kiek mažiausiai reikės svėrimų kad atskirtume tą netikrą monetą?

2.Vieną lydinį sudaro du metalai,ir tų metalų santykis lydinyje yra 1:2. Kitame lydinyje  sudarytame iš tų pačių metalų jų santykis atitinkamai lygus 2:3.Kiek dalių reikia paiimti kiekvieno lydinio kad gautume lydinį kuriame tų metalų santykis būtų 17:27?

pakeista prieš 13 m

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »