eMatematikas Registruotis Ieškoti

Skaičių seka

Skaičiavimai   Peržiūrų skaičius (35552)

Apskaičiuokite antrąjį, trečiąjį, ketvirtąjį ir penktąjį sekos (Xn) narį, žinodami, kad pirmasis narys lygus 100, o kiekvienas narys, pradedant antruoju, yra perpus mažesnis už prieš jį einantį. :)

kaip tokį daryt? ;]

0

Imti ir daryti. Pirmas narys lygus 100, antrasis - perpus mažesnis už prieš tai buvusį. Koks narys yra prieš antrąjį narį?

0

jei tave blaško tai kad čia skaičių seka kažkokia su kažkokiu dar xn, tai gali kitaip pažiūrėt į tą uždavinį. Tarkim stovi eilėje penki žmonės: Jurgis, Antanas, Aloyzas, Martynas ir Maiklas Džordanas. Jurgiui duodi 100 litų (dėl ko...? šiaip sau, tu turtingas - ką nori tą darai), o kiekvienam sekančiam žmogui - perpurs mažiau ne prieš tai buvusiam. Kiek litų duosi kiekvienam žmogui?

Paskutinį kartą atnaujinta 2011-01-09

0

pasiūlyčiau Martynui apsikeisti su Jurgiu vietomis...

0

pakeičiau pakeičiau ;P
;D

0

Šiaip čia gana paprastas uždavinys, ir vienintelis dalykas dėl kurio temos autorius nežino kaip jį spręst galbūt yra tai, kad jį kažkiek "gąsdina" pati matematika, kurios čia neperdaugiausiai. O keletoje temų ir pastebėjau, kad tiesiog perfrazavus uždavinio sąlygą kiek kitaip (pačią situaciją aprengus naujais rūbais), uždavinys žmogui, kuris prieš tai nežinojo kaip jį spręst pasidaro lengvai išsprendžiamas. Mano pavyzdys su eilute, aišku, nelabai vykęs ;P

0

čia bandyta remtis mano ančiukų-viščiukų metodu... bet šiaip problema uždavinyje ne kažkoke vaikiškoje sekoji... visi supranta kad čia yra eilė... svarbu kuo skiriasi tie skaičiukai... dabar pasakyta "yra perpus mažesnis už prieš jį einantį."
jeigu turime seką a b c d e
tai iškyla klausimas nariui c prieš jį einantis yra d ar b ;] manau tik tame ir buvo klausimas

0

Maždaug uždavinio esmę ir ko čia prašo supratau, bet truputėlį susimėčiau (tiksliau sumėtė) ;D todėl ir pasistojo tas klausimas:

Mirtisetai iškyla klausimas nariui c prieš jį einantis yra d ar b ;] manau tik tame ir buvo klausimas
tad pakomentuokit, kaip čia šitoj vietoj turi būt. ;]

0

Aš statyčiau už tai, kad turimas omeny ankstesnis sekos narys. T.y. antrasis yra dvigubai mažesnis už primąjį.

0

Aš irgi taip manau,

Paskutinį kartą atnaujinta 2011-01-10

0

Norėdami rašyti žinutes privalote prisijungti!

Matematikos testai www.ematematikas.lt/testai Pasikartok matematikos temas spręsdamas online testus!