eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Statusis trikampis koordinačių plokštumoje


1. Trikampis ABC - statusis. Žinomos jo dviejų viršūnių koordinatės: A(2;0), B(10;9)

1.1. Nustatykite apskritimo, apibrėžto apie trikampį ABC, centro koordinates.
1.2. Nustatykite vektorių CB ir CA skaliarinės sandaugos reikšmę.

Reikėtų pagalbos ties šiuo uždaviniu, nes visų pirma nežinau kaip yra gaunamos centro koordinatės, o visų antra nežinau kaip surasti trečiąją koordinatę (C).

Ačiū už pagalbą.

Su skaliarine sandauga (1.2. klausimas) kaip ir aišku, tik, kad nežinau kaip C koordinatę apskaičiuoti.

O tai taškas C yra ordinačių ašy?

Tai kaip suprantu yra, nes jeigu tie du taškai duoti, tai ir tas C turėtų turėti kažkokias koordinates.

O tai kokia sąlyga tiksli? Ar brėžinys yra duotas, kurį čia pateikei? Nes vien tik iš taškų A ir B aš C koordinatės nustatyti negaliu.

Sąlyga yra tokia, kokią parašiau viršuj, o brėžinys taip pat iš sąlygos. Aš čia egzaminų bilietus sprendžiu. Na, pati pirma užduotis šios sąlygos buvo tokia (jeigu tai ką nors keičia): "Užrašykite tiesės, einančios per taškus A ir B, lygtį." Šitą aš padariau, viskas aišku čia.

pakeista prieš 5 m

Jeigu C taškas yra ordinačių ašy, tai mums tik nežinoma to taško ordinatė, t.y. turime: [tex]C(0;y)[/tex].
Tada galėtum per [tex]y[/tex] užrašyti vektorių [tex]\vec{CA}[/tex] ir [tex]\vec{CB}[/tex] koordinates ir užrašyti lygtį prisiminęs, kada vektoriai yra statmeni.

Tai CA (-2;y) ir CB (-10;y-9)? O vektoriai statmeni kada a*b=0 (axbx+ayby+azbz)

Blogai nustatai vektorių koordinates (iš galo atimame pradžią).

Ai, tai vienu žodžiu, kai gausiu teisingas koordinates, tada viską susistatysiu į lygtį (kai vektoriai statmeni) ir per ten išreikšiu y?

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »