eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Sunkus uždavinys kurį man suku įveikti..


Kaip reikia išspręsti šį uždavinį, nesigaudau.. Jei kas galit išsamiai pasakykit :

Apskaičiuoti figūros plotą , kurią riboja: y=0,5x²-3x+4.5 ir jos liestinės nubrėžtos taškuose x=1 ir x=4

Atsakymas: vienas sveikas ir viena aštuntoji.

pakeista prieš 11 m

pirmausia išmok užrašyt taip kad nereiktų spėlioti kur kas baigiasi kur prasideda.
antra ar esi girdėjęs ką nors apie integralus ?

variablepirmausia išmok užrašyt taip kad nereiktų spėlioti kur kas baigiasi kur prasideda.
antra ar esi girdėjęs ką nors apie integralus ?


esu, bet nelabai gerai moku juos pritaikyt... Tai kad viską ką padiktavo aš parašiau...

gloroul
variablepirmausia išmok užrašyt taip kad nereiktų spėlioti kur kas baigiasi kur prasideda.
antra ar esi girdėjęs ką nors apie integralus ?


esu, bet nelabai gerai moku juos pritaikyt... Tai kad viską ką padiktavo aš parašiau...


y=0,5^2-3x+4.5 o čia pačiam nuspręsti kur skliaustai baigiasi kur prasideda ? o gal tamstai visus variantus išspręsti ? jei nori kad kas pagelbėtu, pirmiausia labai tvarkingai užrašyk sąlyga... kitu atveju pagalbos gali čia ir nesulaukti.

variable
gloroul
variablepirmausia išmok užrašyt taip kad nereiktų spėlioti kur kas baigiasi kur prasideda.
antra ar esi girdėjęs ką nors apie integralus ?


esu, bet nelabai gerai moku juos pritaikyt... Tai kad viską ką padiktavo aš parašiau...


y=0,5^2-3x+4.5 o čia pačiam nuspręsti kur skliaustai baigiasi kur prasideda ? o gal tamstai visus variantus išspręsti ? jei nori kad kas pagelbėtu, pirmiausia labai tvarkingai užrašyk sąlyga... kitu atveju pagalbos gali čia ir nesulaukti.

pataisiau..

apskaičiuok pirmiausia išvestinę
tadar surask tų liestinių lygtis pagal liestinės taške.. lygtį
nusibrėžk parabolės grafiką, ir tas dvi liestines.
toks berods grafikas gausis https://www.ematematikas.lt/upload/uploads/20000/8000/28071/thumb/p17dovqnjh1a38tpa1hoc3p5kog1.png

iš čia jau turi matyt, kad taikant apibrėžtini integralą skaičiuoji 0,5x²-3x+4.5 nuo 1 iki 4 is jo atimi trikampius kuriuos nupjauna liestinės... ir pridedi po Ox ašim esanti trikampiuką.

variableapskaičiuok pirmiausia išvestinę
tadar surask tų liestinių lygtis pagal liestinės taške.. lygtį
nusibrėžk parabolės grafiką, ir tas dvi liestines.
toks berods grafikas gausis https://www.ematematikas.lt/upload/uploads/20000/8000/28071/thumb/p17dovqnjh1a38tpa1hoc3p5kog1.png

iš čia jau turi matyt, kad taikant apibrėžtini integralą skaičiuoji 0,5x²-3x+4.5 nuo 1 iki 4 is jo atimi trikampius kuriuos nupjauna liestinės... ir pridedi po Ox ašim esanti trikampiuką.

o tai kaip rasti tą po apačia trikampiuką ?

be integralų ko gero, pasipildant brėžinį stačiaisiais trikampiais, ir atimant kažką iš kažko..:)

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »