eMatematikas.lt
Pradžia Forumai + Nauja tema Nariai
Įrankiai
Formulės Testai Egzaminai
Prisijungti Registruotis
       

Tekstinis VBE uždavinys su vandens bidonais ir procentais

Šeimininkė įpylė į kiaurą bidoną vandens. Kiek vandens procentais ištekėjo iš bidono per 1 h, jei po 3 h jame buvo likę 19% mažiau to kieko, kuris jame buvo po 1 h, kai buvo pripildytas kibiras?
Kokią lygti sudaryt ar sistemą? aš parašiau per atsiskaitymą tik atsakymą kad 10 proc. bet tik todel kad kazkas pasake, niekaip nesuprantu nuo ko pradėt :(

0

Čia 2017 metų pakartotinė sesija?

Paskutinį kartą atnaujinta 2018-02-07

0

net nežinau, čia buvo suklijuotas ir sudarytas tiesiog bandomasis :(

0

Visgi keistai man skamba ši sąlygos vieta: Šeimininkė įpylė į kiaurą bidoną vandens. :D
Logiškiau būtų mąstyti, jog kiaurymė buvo užkišta, kol vanduo buvo pilamas į tą bidoną. Tada, jog palengvintume sau skaičiavimą, galime laikyti, jog to bidono tūris yra 1 litras. Toliau pasižymėk vandens išbėgimo greitį tarkime [tex]x[/tex] (litrų/valandą). Tada belieka užsirašyti per šį kintająjį kiek vandens liks po valandos ir kiek po 3 valandų ir galiausiai sudaryti lygtį remiantis teiginiu:

jei po 3 h jame buvo likę 19% mažiau to kieko, kuris jame buvo po 1 h, kai buvo pripildytas kibiras
Tiesa atsakymą gaunu ne 10%.

Paskutinį kartą atnaujinta 2018-02-07

0

Uždavinys būtų visai geras, jei klaustų, ne kiek "ištekėjo" per valandą procentais, o KOKS VANDENS PROCENTAS IŠTEKA PER VALANDĄ ? Antai,- kiekvieną valandą vandens kiekis mažėja tuo pačiu procentu (pažymėsime p), kurį ir reikia apskaičiuot.
Sprendimas: [tex]S_{n}=S_{0}(1-\frac{p}{100})^{^{n}}[/tex]
[tex]S_{3}=S_{1}(1-\frac{p}{100})^{2}[/tex]
[tex]S_{3}=0,81S_{1}[/tex]
[tex](1-\frac{p}{100})^{_{2}}=0,81[/tex]
p=10 proc.

0

Hmm, bet tai čia sąlyga pateikta išties prastai. Man taip pat buvo kilusi idėja dėl to, jog vanduo išteka ne vienodu greičiu (realybėje taip ir būna), bet čia nebuvo visiškai nieko pasakyta apie ištekėjimo greitį, todėl ėjau lengviausiu keliu ir laikiau, jog jis pastovus.

0

Matematika nėra mokslas apie realybę. Ir jos uždaviniai- ne šio pasaulio...
Na, o dėl sąlygos formuluotės pritariu- klaikiai suformuluotas uždavinys. Bet...Ar tai naujiena? Ar dabar už tai kas nors atsako? Dabar po kiekvienu medžiu tupi vis naujos knygos ("pasiruoškime VBE") vis nauji autoriai...Rašo ką nori, kas nori, ir kaip nori.

0

Tačiau pasirodo šios mokinės klasėje yra pakankamai protingų žmonių, jog jie visgi gavo uždavinio autoriaus norėtą atsakymą.
Aišku ne pirma pažintis su uždaviniu, kurio išsprendimo sėkmė priklauso ne nuo tavo žinių, o nuo tavo ekstrasensinių gebėjimų perprast, ko norėjo paklausti autorius, bet visvien kaskart taip atsitikus negaliu sulaikyt pykčio pagalvodamas, jog kas jei turėčiau spręsti tokį uždavinį kokiame VBE ir prarasčiau taškus dėl tokių dalykų, juk ir VBE atsiranda laikas nuo laiko įvairiausių "perliukų".

Paskutinį kartą atnaujinta 2018-02-07

0

O VANDUO IŠ TIKRŲJŲ NE PASTOVIU GREIČIU BĖGA !!!!

Tomai, jei kas valandą, kas minutę, kas sekundę...išteka tas pats vandens procentas, tai vandens kiekis bidone mažėja PAGAL RODIKLINĖS FUNKCIJOS (PVZ, EKSPONENTINĮ) DĖSNĮ !
Šiuo atveju [tex]f(x)= C\cdot 0,9^{x}[/tex]
kur x-laikas, f(x)- vandens kiekis laiko momentu x.

Paskutinį kartą atnaujinta 2018-02-07

0

Tai tas akivaizdžiau nei akivaizdu, juk tas pats procentas nuo skirtingų dydžių yra vis kitas skaičius, taigi natūralu, jog mažėjant vandens kiekiui, mažės ir ištekančio vandens kiekis, o t.y. ir jo ištekėjimo greitis. Džiugu, jog šis uždavinys artina situaciją prie realybės, bet iš kur man žinoti, ar ši situacija iš gyvenimo ar iš kito pasaulio kur ir bulvių turguje galiu nusipirkti 90 kg.

0

Norėdami rašyti žinutes privalote prisijungti!