eMatematikas Registruotis Paieška

Trikampio plotas ir savybės

Geometrija   Peržiūrų skaičius (148633)

Bet kurio trikampio ploto formulės $$S=\frac{1}{2}ah, \ S=\frac{1}{2}ab\sin(\alpha)$$ Herono formulė, kur a, b, c - kraštinės, h - aukštinė, p - pusperimetris, [tex]p=\frac{a+b+c}{2}[/tex]. $$S=\sqrt{p(p-a)(p-b)(p-c)}$$ Statusis trikampis
Statusis trikampis yra toks trikampis, kurio vienas kampas yra status. Stačiojo trikampio ploto formulė: $$S=\frac{1}{2}ab$$ Teorema. Statinis esantis prieš 30 laipsnių kampą, lygus pusei įžambinės.

Lygiakraštis trikampis
Lygiakraštis trikampis yra trikampis, kurio visos kraštinės yra lygios. Lygiakraščio trikampio visi kampai taip pat yra lygūs (visi po 60 laipsnių). Lygiakraščio trikampio ploto formulė:
$$S=\frac{a^2\sqrt{3}}{4}$$ Kitos lygiakraščio trikampio formulės: perimetras [tex]P=3a[/tex] ir aukštinė [tex]h=\frac{a\sqrt{3}}{2}[/tex].

Lygiašonis trikampis
Lygiašonis trikampis yra trikampis, kurio dvi kraštinės yra lygios.

Trikampio pusiaukraštinių savybė
Trikampio pusiaukraštinės susikirsdamos viename taške, vieną kitą dalija santykiu [tex]2:1[/tex], imant nuo trikampio viršūnės.

Trikampio vidurio linija
Trikampio vidurio linija yra atkarpa jungianti dvi trikampio kraštines ir lygiagreti trečiąjai kraštinei bei lygi jos ilgio pusei.

$$\small\text{Matematikos formulynas »}$$

Paskutinį kartą atnaujinta 2022-01-05

1

Norėdami rašyti žinutes privalote prisijungti!