eMatematikas.lt
Pradžia Forumai + Nauja tema Nariai
Įrankiai
Formulės Testai Egzaminai
Prisijungti Registruotis

Uždavinys su laisvojo kūno kritimu.

"Per paskutiniasias dvi sekundes krintantis kūnas nuskriejo 60 metrų. Kiek laiko jis krito?"

Galinį greitį bei tų 60 metrų pradinį greitį radau be problemų. Kilo problema sudarinėjant lygtis, ieškant viso kelio pradinį greitį ir nežinomos laiko dalies. Kadangi ieškant Voy viskas išsiprastina, sprendžiu, jog Voy lygus 0, bet nežinau kaip "ne ūkiškai" parodyti.

0

Parodyk lygtis, kurias tau pavyko parašyti, bei kaip gavai abu greičius. Tada aiškiau būtų.

0

h2=v1*t2+g*t2^2/2,

v1=(h2-g*t2^2/2)/t2,

v1=20m/s

h2=60 metrų,
v1 – greitis prieš paskutines dvi sekundes,
t2=2s;
v2 – greitis liečiant žemę/po 2 paskutiniųjų sekundžių

v2=v1+g*t2

v2=40m/s

0

Pirmoji lygtis yra kelio lygtis. Joje greitis v1 yra pastovus lygis (tai turi būti žinoma iš teorijos).
Kai išreiški v1 ir įrašai t2 = 2, tai pagal idėją tikiesi rasti pradinį greitį (likus dviem sekundėms iki smūgio). Bet man čia kyla abejonių.

OK. Tarkime, kad kūno greitis, likus dviems sekundėms iki smūgio yra lygus v1 = 20 m/s. Tai po iš greičio lygties v2 = v1 + gt, tai t = 2, gauname greitį po dviejų sekundžių t.y. greitį smūgio metu. Tai nuo v1 iki v2 kūnas krito 2 sekundes. Tai akivaizdu, nes sąlygoje parašyta, kad kūnas tiek laiko krito.

Iš sąlygos mes nežinome, ar kūnas krito mestas su pradiniu greičiu žemyn (o gal aukštyn), ar kūnas krito be pradinio greičio. Tai šį uždavinio tikslą galima suprasti taip: kiek daugiausiai laiko kūnas galėjo kristi?

Kaip manai, kada taip gali būti?

Paskutinį kartą atnaujinta 2018-11-04

0

Iš kur šis uždavinys?

0

tai tada turėtų

0=v1-gt1
t1=v1/g
t1=2s ir tada sudėti arba

0=v2-g(t1+t2)
t1+t2=v2/g
t1+t2=4s
?

0

Neteisingai.

Man kyla klausimas, iš kur galėtų būti šis uždavinys. Ar galėtum atsakyti į šį klausimą.

0

iš 11-12 klasės uždavinyno, bet kas autorius dėja neprisimenu

0

Man kyla įtarimas, kad čia gali būti fizikų mokyklos „Fotonas“ užduotis. Jau nebe pirmas kartas, kai čia kai kurie žmonės ateina su prašymu išspręsti konkursų užduotis.
Kad išsklaidyti įtarimus, išgooglink uždavinyno viršelio nuotrauką ir autorių, ir atsiųsk juos čia. Aš patikrinsiu tada.

0

A. Rymkevičiaus

0

Norėdami rašyti žinutes privalote prisijungti!