eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Uždavinys toks idomus, sakyčiau loginis su skaičiais.


Kiek galima sudaryti septynženklių skaičių iš skaitmenų nuo 1 iki 8 imtinai taip,kad skaitmuo "2" būtų kiekviename skaičiuje ne mažiau trijų kartų,o kiti skaitmenys būtų skirtingi ?Jei kas bandysit daryt,galetumete parodyti išsamu sprendima :).Ats.:37682.

Ernestas10Kiek galima sudaryti septynženklių skaičių iš skaitmenų nuo 1 iki 8 imtinai taip,kad skaitmuo "2" būtų kiekviename skaičiuje ne mažiau trijų kartų,o kiti skaitmenys būtų skirtingi ?Jei kas bandysit daryt,galetumete parodyti išsamu sprendima :).Ats.:37682.

aš gavau 32768 :) na, atsakymai bent iš tų pačių skaičių :D

Matematikos_korepetitore
Ernestas10Kiek galima sudaryti septynženklių skaičių iš skaitmenų nuo 1 iki 8 imtinai taip,kad skaitmuo "2" būtų kiekviename skaičiuje ne mažiau trijų kartų,o kiti skaitmenys būtų skirtingi ?Jei kas bandysit daryt,galetumete parodyti išsamu sprendima :).Ats.:37682.

aš gavau 32768 :) na, atsakymai bent iš tų pačių skaičių :D

arba tu blogą atsakymą parašei.

Matematikos_korepetitore
Matematikos_korepetitore
Ernestas10Kiek galima sudaryti septynženklių skaičių iš skaitmenų nuo 1 iki 8 imtinai taip,kad skaitmuo "2" būtų kiekviename skaičiuje ne mažiau trijų kartų,o kiti skaitmenys būtų skirtingi ?Jei kas bandysit daryt,galetumete parodyti išsamu sprendima :).Ats.:37682.

aš gavau 32768 :) na, atsakymai bent iš tų pačių skaičių :D

arba tu blogą atsakymą parašei.


Atsakymas patykėk manim tikrai geras,pats jį padariau ir gavau tiksliai tokį skaičių,beje šis uždavinys iš MVBE II dalies užduočių vertinamas 2 taškais.

Turėsime rinkinį skaičių, turinčių nuo trijų iki septynių dvejetų.

Su 3 dvejetais:

[tex]7*6*5*4*C_{7}^{3}=29400[/tex]

Su 4 dvejetais:

[tex]7*6*5*C_{7}^{4}=7350[/tex]

Su 5 dvejetais:

[tex]7*6*C_{7}^{5}=882[/tex]

Su 6 dvejetais:

[tex]7*C_{7}^{6}=49[/tex]

Su 7 dvejetais:

[tex]C_{7}^{7}=1[/tex]

Viską sudėjus gauname 37682.

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »