ematematikas Registruotis Ieškoti

Vektoriai, išreikšti vektorius; funkcijos

Skaičiavimai   Peržiūrų skaičius (315)

Visų pirma norėčiau padėkoti šiam puslapiui už pagalbą sprendžiant uždavinius, nes visada pagelbėja.
Noriu paprašyti pagalbos. Iškilo sunkumų: ABCD yra trapecija. AD vektorius=a vektoriui, BC vektorius= b vektoriui, CD vektorius=c vektoriui. Išreikšti vektoriais a,b,c vektorių OC.
{Aš nesuprantu galbūt kas 1/2BC vektorius a?}

Ir dar vienas.. rasti funkcijų y=f(x)ir y=g(x)  grafikų bendrųjų taškų abscises, kai:  f(x)=4sin²x ir g(x)=sin(2x).

Ačiū už pagalbą Jum visiem labai, nes iš tikrųjų yra sunku kai nesuprantu..

0

Neparašei, kur randasi O pirmame uždavinyje. Tad neaišku kas tas OC.
o antrame
[tex]4sin^{2}(x) = sin(2x)[/tex]
[tex]4sin^{2}(x) - sin(2x) = 0[/tex]
[tex]4sin^{2}(x) - 2sin(x)cos(x)= 0[/tex]
[tex]2sin(x)(2sin(x) - cos(x))= 0[/tex]
ir tada sprendžiam kada [tex]2sin(x) = 0[/tex] ir [tex]2sin(x) - cos(x) = 0[/tex],
tai pirmos lygybės atveju gauname [tex]x = \Pi k,\, kur\, k\epsilon \mathbb{Z}[/tex],
o antros lygties sprendinį gausime viska padaline iš cos(x), tad nepamirštam pažiurėti, kad jis būtų nelygus nuliui [tex]x \neq \pm \frac{\Pi}{2}+2\Pi k,\, kur\, k\epsilon \mathbb{Z}[/tex],
tada gauname, kad lygtis [tex]2tg(x)=1[/tex]
ir [tex]x=arctg(\frac{1}{2})+\Pi k,kur\, k\epsilon \mathbb{Z}[/tex],

1

Atsiprašau, gal netiksliai parašiau, O randasi viduryje trapecijos

0

nu jei teisingai suprantu tada (a-c)/2 arba (b+c)/2, bet čia galiu klysti ,nes man reiktu uždavinio brėžinio, man iš mano brežinuko
https://imgur.com/a/A1VqfzF

Paskutinį kartą atnaujinta 2020-06-03

1

Visas brėžinys yra teisingas ir vektoriai taip pat, tik viduje trapecijos yra horizontali vidurio linija, kairėje pažymėta raide E, o dešinėje raide F. Šoninės kraštinės AB ir CD yra lygios

0

Ir dar taip pat nėra įstrižainių AC ir BD

0

Taip Djuk, ir įstrižainių nėra dar
Bet vistiek tas uždavinys sunkus

0

Tai kaip čia reikėtų išspręsti, išreikšti vektorius? :/
Ar aš teisingai mąstau? Jei a vektorius AD/2, b - BC/2, c- CD/2 ?

0

Tai taškas O yra įstrižainių susikirtimo taškas ar kaip?
Ir galbūt atsakymą žinai?

Paskutinį kartą atnaujinta 2020-06-04

0

Dėja, bet atsakymo nežinau :/

Yra duota: ABCD yra trapecija. AD vektorius=a vektoriui, BC vektorius= b vektoriui, CD vektorius=c vektoriui. Išreikšti vektoriais a,b,c vektorių OC

O yra vidurio linija viduryje  (horizontali), ir yra vienintelė įstrižainė (O ir ta įstrižainė susikerta viduryje)  AC, tai ji yra pusę OC, kurį ir reikia išreikšti a b ir c vektoriais

0

Norėdami rašyti žinutes privalote prisijungti!