eMatematikas Teorija Forumas Akademija VBE Bandomieji Testai

Žodinio uždavinio lygčių sistemos sudarymas

Skaičiavimai Peržiūrų sk. [2042]

Prasidedant mokslo metams, į knygyną atvežta fizikos ir chemojos vadovėlių. Parduota 390 knygų: 50% chemijos vadovėlių ir 20% fizikos vadovėlių. Neparduotų chemojos vadovėlių liko 3 kartus daugiau nei fizikos. Kiek chemijos ir kiek fizikos vadovėlių atvežta į knygyną?

Reikia sudaryti lygčių sistemą, pirmą lygtis galvojau gal 0,5x+0,2y=390 , tačiau nežinau ar čia bent arti to kas turėtų būti nes antros lygties niekaip nesigauna susidėlioti. Gal kas padėti norėtų?

pasimetusPrasidedant mokslo metams, į knygyną atvežta fizikos ir chemojos vadovėlių. Parduota 390 knygų: 50% chemijos vadovėlių ir 20% fizikos vadovėlių. Neparduotų chemojos vadovėlių liko 3 kartus daugiau nei fizikos. Kiek chemijos ir kiek fizikos vadovėlių atvežta į knygyną?

Reikia sudaryti lygčių sistemą, pirmą lygtis galvojau gal 0,5x+0,2y=390 , tačiau nežinau ar čia bent arti to kas turėtų būti nes antros lygties niekaip nesigauna susidėlioti. Gal kas padėti norėtų?Pirma lygtis gera. Tada susidarai antra pagal tai, kad chemijos neparduotų vad. yra 3 kartus daugiau nei fizikos neparduotų vad. 0,5x=0,8y*3 o toliau jau mokėsi. :)

Gal galite padėti su panašiu uždaviniu sudarant lygtį?
Dviejų skaičių suma lygi 150.Vieno iš tų skaičių 20% yra 3 vnt.daugiau už 25 % kito skaičiaus. Raskite tuos skaičius. Atsakymas turi būti 60 ir 90. Niekaip nesigauna.

x+y=150
0.2x=0.25y+3

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »