eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Alfa dalelės kinetinė energija, stabdymo laikas ir pagreitis


Bet nesupratau, kodėl tu skaičiuodamas alfa dalelės masę neutrono ir protono masių sumą padauginai dar iš 2?

Bet dabar turiu galutinę versiją dėl tos dalelės masės skaičiavimo:
Žodžiu yra toks dalykas kaip atominės masės vienetas:
[tex]1\space u ≈1,66\cdot 10^{-27}\space kg[/tex]
O helio atominės masės numeris yra 4, todėl:
[tex]m_\alpha=4\cdot 1,66\cdot 10^{-27}\space kg=6,64\cdot 10^{-27}\space kg[/tex]

pakeista prieš 6 m

Ir mūsų skaičiavimai turėtų būti laikomi abu teisingi, nes protonų ir neutronų skaičių suma ir yra lygi atominiam masės numeriui.

Manau, kad Jūsų rezultatai nesutampa dėl paklaidos. Skaičiuodami gal skirtingai suapvalinot. Mes mokykloj naudojam skaičius tik su dviem skaičiais po kablelio, o Jūs, mačiau, skaičiavot didesniu tikslumu, tad paklaida gal dėl to. O uždavinį lyg ir supratau, ačiū:)

Prisipažinsiu. Šioje temoje parašinėjęs, jaučiuosi sužinojęs šį tą naujo :)
O aš pasijaučiau bandęs spręsti uždavinį pilnai neįsigilinęs į pačią situaciją. Čia taip jau gaunasi, kai skaičiuoji jau turėdamas prieš akis atsakymus.

O aš pajaučiau, kad neišlaikysiu fizikos egzo :D Viskas aišku, apsiskaičiavau pagaliau. Tomai, o galima gal sužinot, iš kokio vadovėlio šis uždavinys? Gal kur rasiu pdf variantą, daugiau pasispręsiu.

Vadovėlis tai šitas (aš iš tokio mokykloje mokiausi): https://www.pegasas.lt/out/3/html/0/dyn_images/1/cdb_kk_cb6e7ce7e42f2368b547fe354828c58b_p1.jpg
O iš kokių jūs mokotės ir kaip tas uždavinys pas tave pakliuvo?
Autoriai, jei reikalingi, nes nesimato:
Palmira Pečiuliauskienė, Alfonsas Rimeika

pakeista prieš 6 m

Ummm, iš tokių pačių.. :D Bet tik dabar pamačiau, kad šitas uždavinys yra knygoj. Kaip ir sakiau, sprendžiu iš seno kažkokio vadovėlio atspausdintų lapų. Kad ir kaip ten bebūtų, ačiū abiem.

Na va, pravartu vadovėlį pavartyti ne tik ieškant atsakymų į teorinius klausimus :)

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »