eMatematikas Prisijunk Forumas VBE užduotys ONLINE testai

Darbas1


Tai uždavinyne daugiau užduočių nei knygoj ir sudėtingesni būna, tai kodėl gi taip nesimokint?

o kokią knygą skaitai? beja, tavo paveiksliuko su uždaviniu susijusio, taip ir nepamačiau. Įkelk iš naujo, jeigu tik  nesunku ;P

Mechanika Termodinamika Elektromagnetizmas, KTU 1997m. Ir kita Bronislovas Martinenas - Fizikos pagrindai. Mechanika. Molekuline fizika ir termodinamika. 2008m.
O paveikslelis va:
https://www.ematematikas.lt/upload/uploads/10000/8500/18934/thumb/p16cc71jts1djl18mogn412hfmrc1.png

Tai va.
Knygos kurias skaitai nėra skirtos savarankiškam mokymuisi. Na, nebent esi labai protingas. Vienas dėstytojas kažkada, pačioje pirmoje kvantinės mechanikos paskaitoje pasakė: "aš galėčiau užrašyti ant lentos Šrėdingerio lygtį, ir kursas būtų baigtas. Viskas ko jums (studentams) reikėtų - tai [tex]10^9[/tex] intelekto koeficientas." Ir man toks įspūdis, kad lietuviški vadovėliai tokiu vat stiliumi ir rašomi. Bet... ką aš žinau, gal tik aš per kvailas jiems ;]
Pavyzdys - "Mechanika. Molekuline fizika ir termodinamika" kiek puslapių joje? 156, ne? O vienas populiariausių ir geriausiai vertinamų vadovėlių, skirtų pirmo kurso studenams mechanikos tematika, yra Kleppner "Introduction to Mechanics", kuriame 500 puslapių. Ir čia vien tiktai mechanika.
Tai va.
Grįžtant prie tamstos stulpo, kad kažko neįsikerti - tai normalu. Turbūt. Ta formulė mgh, jei žinai iš kur jinai atkeliavusi, tinka iš esmės tik kūnui, kurio matmenų gali nepaisyti (atseit labai mažam kūneliui, spirgui). Nes jinai ir išvedama studijuojant materialiojo taško judėjimą (ar kažkaip panašiai). Didesnį kūną gali įsivaizduoti kaip sudarytą iš daug mežesnių (ką ir darei integruodamas). Aš žinok tingiu dabar viską rašyt, ir kažko motyvacijos daug nebeturiu to daryt. Tad pamėgink pats įsirodyti sau, kad tikrai, kai keli tą stulpą, visas atliktas darbas lygus darbui atliekamam perkeliant stulpo masės centrą iš pradinės padėties į galinę. Kaip intuicija galėtų padėti suprasti kad taip ir yra - mėginau paaiškinti žinutėse susijusiose su pirmuoju tavo uždaviniu.
Tau reikės biške žinių iš vektorių, ir dargi žinoti kas tai masės centras ir kaip ans randamas. Jei norėsi kokios pagalbos šitame reikale iš manęs - tai rašyk ;P

pakeista prieš 12 m

Kas teisybe tai ne melas. Nenori musu profesoriai rasyt knygas labiai issamiai. Rusiskas dabar pradejau skaityt. :)

Paskaitinejus siek tiek ir sumasciau taip:
[tex]A=mgh[/tex] kur [tex]h[/tex] yra aukstis i kuri vertikaliai pakeliamas mases centras. Mano atveju stulpas keliamas uz galo tuomet mases centras bus pakeltas i auksti [tex]\frac {h} {2}[/tex], todel [tex]A=mg\cdot \frac{h} {2}[/tex]. Jei neteisingai tai kitaip nesugalvoju :)

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »