eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Dėl valstybinio matematikos egzamino užduočių sudarymo bei vertinimo


MilkhaterP.S.
Svarbu suprasti, kam šie Sokolovo uždaviniai gali būti skirti, ir kad jie neprivalomi.
Panašu, kad verbunai tik bando įrodyti savo tiesą rašydamas/a piktus komentarus.


Aš nerašau piktų komentarų. Niekada nesu ir rašęs čia piktų komentarų. Puikiai suvokiu, kam šie uždaviniai skirti, tiesiog savo uždavinių analize norėjau parodyti, kad galima prie daug ko kabinėtis ir gana rimtai, jei toks yra tikslas :)

P.s. Jei konstruktyviai įvertintumėte egzamino užduotis, tai tikrai būtų daugiau naudos, nei teiginys "su kuo galvoja jie". Užduočių kūrėjai ar jiems prijaučiantys asmenys tikrai skaito komentarus apie jų darbą ir atkreipia dėmesį į išsakytą rimtą nuomonę. Po mano straipsnių 2014 metais buvo padaryta tikrai daug išvadų matematikos egzamine, o dar kai kurios išvados pasimatys ateityje (tikiuosi).

Milkhater
verbunai
Milkhater5 uždavinys gali būti sprendžiamas taip:
Kintamieji nesusieti, todėl galime parašyti, kad f(x) = x² + x;  f(y) = y² + y.
f - parabolės funkcija, minimumą įgija viršūnėje x0, tada atsakymas bus 2f(x0)


Su tokiu metodu mokiniai mokyklose nėra supažindinami (nekalbu apie stipresnes mokyklas). Tad tai nėra programinis uždavinys ir reikalauti to egzamine yra nesąžininga.


Mano pateiktas sprendimas nepretenduoja į programinius ar neprograminius. Aš jį išsprendžiau tam, kad parodyčiau, kaip jį galima išspręsti. Yra ir kitų būdų.

Tu dar nepagrindei, pagal kuriuos punktus šis uždavinys yra neprograminis. Ir kad pabėgtum nuo atsakymo į šį klausimą, anksčiau peršokai prie priešingo klausimo.

Ką reiškia "TOKIU metodu"?


Nuo kada dviejų kintamųjų funkcijos minimumo radimas yra programinis uždavinys? Neprograminis, nes TO egzaminų programoje nėra.

TOKS metodas - dviejų kintamųjų funkcijos minimumas radimas atskiriant kintamuosius. Apskritai, dviejų kintamųjų funkcijų elgesio mokykloje niekas nenagrinėja.

Milkhater
Ir ką?


Trolini?

Milkhater
Rimtai? Nerašai piktų komentarų? O tai kokius rašai?


Na tai, kad nededu šypsniukų kas antrame poste dar nereiškia, kad aš piktai rašau.

P.s. Milkhater, kažkada (maždaug prieš 3-4 metus) minėjai, ką studijuoji. Nepamenu tiksliai ką studijuoji. Gal gali priminti, nes tingiu per savo postus eiti ir ieškoti tos vietos?

Milkhater
Tai nugalėk savo tingumą ir paieškok.
Aš tai pasižiūrėjau, ką Tu rašei anksčiau ir, pasirodo, esi prisiregistravęs/usi čia jau seniai. Kaip ir anksčiau, taip ir dabar kabinėjiesi ko ne prie kiekvieno komentaro.


Tingiu, jei atvirai. Esu prisiregistrav(-ęs) jau seniai, bet retai komentuoju. Ir dabar būčiau nekomentavęs, jei nebūtų užkliuvusi neteisingu adresu nukreiptas neigiamas komentaras.

Kiek daug triukšmo dėl (a+b)²  :). Aišku, tai "neprograminis", tai ne 24 dėmenis parašyt ir sudėt ( nemokant jokių aritmetinių progresijų) už tris taškus ( ir vertinimo instrukcija čia niekuo dėta, mokiniai jos nežino, ir turi teisę spręst, kaip nori).
O dabar- "neprograminis" uždavinys:
Raskite reiškinio x² +y² +x +y mažiausiąją reikšmę.
Sprendimas:
x² + x +y² + y = x² +x + 1/4 + y² + y + 1/4 - 1/2= ( x+1/2)² + (y+1/2)² - 1/2,
Kadangi ( x+1/2)²≥0, ir (y+1/2)²≥0, tai
x²+y² +x +y ≥ - 1/2.
Reikšmė (-1/2) įgyjama, kai dvinarių kvadratai lygūs nuliui.
Atsakymas:  - 1/2.
P.S.  Toli gražu ne visada reiškinio mažiausiąją ( didžiausiąją) reikšmę patogu ieškot, taikant išvestinę. Pavyzdys: 2 - 3sin9x, arba x² + x^4 + x^12 + 5. Ir t.t.

Visgi įdomūs jūs esate žmonės. Kalba eina ne apie tai, ar šį uždavinį galėtų išspręsti gudresnis dešimtokas-dvyliktokas ar ne. Kalba eina apie tai, kad yra toks dalykas kaip egzaminų programa. Ji yra lyg koks susitarimas, kas gali būti egzamine, o kas negali būti. Mokykloje mokomės pagal vis kintančią programą, pagal vis kintančius vadovėlius, bet egzamine mokiniai gauna TIK tai, kas yra numatyta EGZAMINŲ programoje. Visai nesvarbu, kad šis uždavinys yra nesunkus ir jį gali padaryti trečdalis dvyliktokų, bet jis nepatenka į egzaminų programoje numatytų temų sąrašą.

Čia panašiai būtų, jei istorijos egzamino programoje būtų nenumatyta žinoti Žalgirio mūšio datą. Nors ją žino, bet koks save gerbiantis moksleivis, bet jos klausti egzamine nebūtų galima, nes toks būtų susitarimas.

Nemaišykite to, kas yra mokoma mokykloje ir to, kas yra numatyta programoje.

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »