eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Egzaminu sprendimas 2011 m. Kas galit paaiskinti viena uzdavini


Nelabai as tu mpku apibrezimu ir reiksmiu sriciu. Gal galite paasiskinti zinoma suprantu kad apibrezimo sritis - x, o reiksmiu - y bet kas is to?



https://www.ematematikas.lt/upload/uploads/30000/500/30647/thumb/p17ilem19d1htk196l1sv6uv3c231.JPG

1) [tex]4-x\geq 0[/tex]
2)[tex]\sqrt{4-x}= 3[/tex]
3)imk x=0, y=0 , dar kokių taškų ir gausi padorų grafiką

3) dar paimk su išvestinę pažaisk, ekstemumą kokį surasi

Dekui o tu negaletum man placiau apie tas reiksmiu ir apibrezimo sritis paaiskinti pvz kokia [tex]\frac{5-3}{9-x}[/tex] apibrezimo sritis

MilkhaterApibrėžimo sritis x ≠ 9

Na cia aisku is galvos sugalvojau. O kodel kaip suprasti ta uzrasyma?

MilkhaterSuprasti reikia taip: x gali būti bet koks realus skaičius, išskyrus x = 9.
Apibrėžimo sritį galima užrašyti intervalais
Šiuo atveju reikia spręsti nelygybę x - 9 ≠ 0 (nes vardiklis negali būti lygus nuliui)
Tada D x ∈ (-∞, 9)∪(9, +∞)

Gerai, o jei vardiklis tarkim butu [tex]\frac{5-3}{(7-x)*\sqrt{7-9x}}[/tex]

pakeista prieš 11 m

mendinskis
MilkhaterSuprasti reikia taip: x gali būti bet koks realus skaičius, išskyrus x = 9.
Apibrėžimo sritį galima užrašyti intervalais
Šiuo atveju reikia spręsti nelygybę x - 9 ≠ 0 (nes vardiklis negali būti lygus nuliui)
Tada D x ∈ (-∞, 9)∪(9, +∞)

Gerai, o jei vardiklis tarkim butu [tex]\frac{5-3}{(7-x)*\sqrt{7-9x}}[/tex]


Tada 7-9x≥0 ir visas vardiklis ≠ 0

tada kodel [tex]7-x[/tex] nenagrinejam?

pakeista prieš 11 m

Atsakysiu bendrai: Kai matai šaknį iš karto rašyk, kad pošaknis ≥ 0 , kai matai logaritmą iš karto rašyk, kad jo pagrindas (ar kaip ten vadinas) > 0 ; kai matai, kad vardiklyje yra iksų, tai rašyk, kad vardiklis ≠ 0 (iš nulio dalint negalime) ir pan. :)

Falcon. Tu neisivaizduoji kaip as tau esu dekingas va butent to ko man ir reikejo LAAABAI TAU DEKUI :)
P.S o kai vardiklyje skaicius tai paprasciauisia ji atsakyme iskirpt taip?

pakeista prieš 11 m

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »