eMatematikas.lt
Pradžia Forumai + Nauja tema Nariai
Įrankiai
Formulės Testai Egzaminai
Prisijungti Registruotis

Kaip surasti funkcijos asimptotes (x ir y)?

Pirmojoje išvestinėje prieš trupmeną turi būti minusas, o dėl perlinkio taškų aš negaunu 3/4.

0

Ai, nepastebėjau to minuso, bandysiu tada iš naujo spręsti tą vietą. Tačiau iškilo man klausimas dėl kitos funkcijos: 3/x - 1/x[tex]^{3}[/tex] , tai aš ją persitvarkiau į 3x[tex]^{2}[/tex]-1/x[tex]^{3}[/tex]. Ir kyla klausimas kaip man tą vertikaliąją asimptotę apskaičiuoti? Nesuprantu visiškai.

0

Jei nerašai su trumpenos ženklu, tai nors apskliaustum. Jei turime: $$f(x)=\dfrac{3x^2-1}{x^3},$$tai šios funkcijos vertikalioji asimptotė turėtų eiti per tašką [tex]x=0[/tex], patikriname:$$\lim\limits_{x\to0-0}\dfrac{3x^2-1}{x^3}=\left(\dfrac{-1}{0-0}\right)=+\infty\\\textrm{arba}\\\lim\limits_{x\to0+0}\dfrac{3x^2-1}{x^3}=\left(\dfrac{-1}{0+0}\right)=-\infty$$Tikrai turime vertikalią asimptotę [tex]x=0[/tex].

0

Ai, supratau, dėkui labai. P.S.: nesigauna man tos trupmenos įterpti, nes kai bandau rašo, kad klaida kažkokia yra.

0

3/4 yra pirmos funkcijos vingio taškų ordinatė. Vingio taškai, skirtingai nei ekstremumo taškai, yra sutvarkytieji dvejetai (x, y).
Ir dar. Kodėl dabar dažnas studentas galvoja, kad matematikos mokymasis toks paprastas, kad paklausei, atsakymo sulaukei, ir viskas turi paaiškėti...
Jei nėra pagrindų, tai juk būtina eit papildomai mokytis.
Tačiau dauguma studentų net negalvoja to daryt, o ieško greitų, "paprastų" išeičių.
P.S. x=0 yra ne minimumo, o maksimumo taškas...

0

Na įprastai studentas pinigą prie pinigo skaičiuoja, o čia nė cento nereikia sukrapštyti ir pagalbą gauni...

0

Tiesiog kol kas bandau pats kabintis į šias temas ir suprasti, ieškodamas pagalbos šiame forume. Bet mąstau dėl to papildomo mokymosi, bet tarkime Vilniuje įsivaizduoju, kad nėra pigu.

0

Norėdami rašyti žinutes privalote prisijungti!