eMatematikas.lt
Pradžia Forumai + Nauja tema Nariai
Įrankiai
Formulės Testai Egzaminai
Prisijungti Registruotis
       

Laisvai krentantis akmuo, pasipriešinimo jėga, darbas

Akmuo, kurio masė 2kg, krinta iš 5m aukščio ir įsminga į gruntą 5cm. Raskite vidutinę grunto pasipriešinimo jėgą ir atliktą darbą įsmingant į gruntą.

0

Atsakymai [tex]F=2kN[/tex] ir [tex]A=100J[/tex]?

0

Taip

0

Reikės pradėti drausti tokias temas. Ir tokios temos ateityje turi nesulaukti jokios reakcijos. Tuomet jos pačios išnyks.

Paskutinį kartą atnaujinta 2017-11-30

0

Kas blogai?

0

Tai čia reiktų suprasti taip, kad palietus gruntą akmuo įgyja kinetinę energiją, lygią potencinei energijai, kai jis buvo 5 m virš grunto. O akmuo sminga į gruntą tol, kol gruntas stabdydamas akmenį padaro darbą lygų tai įgytai kinetinei energijai. Taigi pirmiausiai gali susirasti darbą, o vėliau iš formulės [tex]A=F\cdot s[/tex], vidutinę jėgą, kai žinai kiek giliai įsmigo ([tex]s[/tex]).

Paskutinį kartą atnaujinta 2017-11-30

1

Viskas gavosi, dar kartą ačiū už pagalbą :)

0

Prašom, tik pataisiau, nes ne akmuo, o gruntas, o dar tiksliau jo pasipriešinimo jėga atlieka darbą. Lygiai taip pat kaip ir krisdamas kūnas ne pats atlieka darbą, o sunkio jėga jį atlieka.

0

Laikiux, parašyk autorių knygos, iš kurios trauki šiuos uždavinius. Man patiko, noriu ir aš tai pavartyti.

Paskutinį kartą atnaujinta 2017-11-30

0

Akmeniui pasiekus gruntą gravitacija nenustoja veikusi. Tad grunto pasipriešinimo jėgos atliktas darbas lygus ne įgytai kinetinei energijai, bet įgytai kinetinei energijai + mgh, kur h yra įsmigimo į gruntą gylis (5 cm).

0

Norėdami rašyti žinutes privalote prisijungti!