eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Matematikos literatūra, rimtai besidomintiems matematika.


prie geros advanced matematikos moksleivių literatūros reikia paminėti ir dešimt LJMM knygučių. kaip tik įsigijau šito lobio, gal iki pensijos išsinagrinėsiu viską. knygutėse sudėtos LJMM užduotis su sprendimais nuo 1998 ik 2009 metų, bei teorija.

https://www.ematematikas.lt/upload/uploads/30000/3000/33243/thumb/p17m1lmclffn5d0cged1etpg692.jpg

Vajetau saunolis :D

Sėkmės jaunasis matematike :D eičiau į 11kl. irgi pirkčiau tokias, bet dabar nėra naudos

na jau, nėra naudos ? geriau tokias atsiverst, nei televizorių spoksot ar į žvejybą važiuoti prisprogt :)
ir esu įsitikinęs, matematika kaip treniruoklis smegenims. raumenis treniruojam svarsčiais, o smegenis matematikos uždaviniais. žvitrus protas ir daktarams reikalingas :)

pakeista prieš 11 m

Tai tikriausiai :D aš kažkokį aukštosios matematikos uždavinyną pasprendinėju, kad neužmiršt tos matematikos. Ir šiaip teoriją įdomu pasimokint

mokiausi ljmm nuo 11 kl., dabar 12 kl. issiunciau tik viena uzduoti ir daugiau nebesprendziu. specifiniai uzdaviniai, proto reikia tikrai, ypac logiskos mastysenos, kaip ir sake variable.

Sveiki, nusprendžiau, kad daugiau laiko norėtųsi skirti matematikai. Esu 11- okas ir norėčiau paklausti:

1) Kokią literatūrą vertėtų įsigyti visam mokykliniam kursui pakartoti ir naujoms temoms išmokti? Ar tiktų ankščiau minėta (Mockaus berods) stora, oranžinė viso mokyklinio kurso knyga? Gal žinot kokių uždavinynų? Norėčiau jau dabar ruoštis Matematikos VBE ir norėčiau išlaikyti ne žemiau 90%. Aš suprantu, kad nebus lengva, tiesiog turiu užsibrėžęs tikslą :D Prie to pačio paklausiu laikiusiųjų, ar labai sunku buvo?

2) Gal vertėtų pagalvoti apie knygas anglų kalba? Ar jos labai skiriasi nuo literatūros lietuviu kalba?

3) Taip pat norėčiau susipažinti su integravimu ir diferencijavimu. Gal galėtumėt kažką pasiūlyti? O gal net neverta dabar tuo užsiimti?

4) Kauno centriniame knygyne (Laisvės alėjoje) mačiau keleta matematikos knygų: "Mano matematika", "Matematikos pagrindai", KTU spausdinamos knygos apie integravimą ir diferencijavimą ir kitas šakas ir dar kelias, nes pasirinkimas ne iš didžiausių :D. Gal esat susidūrę su panašiomis knygomis, kokia jūsų nuomonę apie jas?

Atsiprašau, jei kiek keistokai klausimus išdėsčiau ar patys klausimai keistoki, tiesiog manau, kad čia ta vieta, kur galiu tikėtis, kad į juos kažkas atsakys :D

Ačiū už pagalba, Rokas

pakeista prieš 11 m

1) kaip jau minėjai, mockaus geltonas žinynas neblogas daiktas. dar priedo pasiimk koki matematikos uždavinynas 11-12 klasėm. taip pat IPA MAtematika 2001-2010
Advanced mokyklai: Matematikos uždavinių sprendimo praktikumas 2003 V.Matiuchinas, LJMM knygutės... dar koks Geometrijos sunkesni uzdaviniai V.Matiuchinas

2) Skiriasi šiek tiek matematikos žymėjimas, bet kam tau dabar anglu kalba tos knygos ? jei lb įdomu gali pasiieškoti googlei nemokamai:
Math's for the International Student Mathematics HL - IB Diploma Programme  2004
MATH - Higher Level (Core) International Baccalaureate 3rd Edition 2004
Visas knygas iš Edexcel A-Level Math ir Further Math serijos
Maths for Dummies - Books Pack...
ir t.t.

3)susipažint labiausiai tiktų 12 kl. išplėstinio kurso TEV mėlyni vadovėliai.


4)jei aukštoji math domina gali bandyti pavartyt:
Tiesinės algebros ir analizinės geometrijos elementai : vadovėlis aukštųjų mokyklų studentams / Vidmantas Pekarskas, Aldona Pekarskienė 2004
Diferencialinis ir integralinis skaičiavimas : vadovėlis aukštųjų mokyklų studentams / Vidmantas Pekarskas. 2 dalys yra
Kiek ten kokybės tose knygose nežinau, bet man jas kažkas rekomendavo į ateitį žiūrint.

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »