eMatematikas.lt
Forumas
Įrankiai Formulynas Testai Egzaminai
Prisijungti        
« PradžiaŠvietimas17642

Matematikos literatūra, rimtai besidomintiems matematika.

Prieš kelias dienas lukasm man pasiūlė susirasti vieną stiprų matematikos uždavinyną, tad pagalvojau kad būtų naudinga ir įdomu, jei visi pasidalintumėt informacija, iš kokių šaltinių semiatės matematikos jėgų.
Mano lentynoje dabar svarbiausi/-os paprasti mokykliniai seni vadovėliai melsvos spalvos;
Nauji Matematika Tau+ vadovėliai (nors juose teorijos nedaug.);
11-12 klasės matematikos kontrolių darbų su sprendimais pratybos susidedančios iš 4 dalių;
Naujausias Razmos, Teišerskio ir Vitkaus Uždavinynas 11-12 klasėms;
ir V.Mockaus formulynas "Matematikos atmintinė moksleiviams".

gal man ko trūksta mokyklos lygyje ?

Prašom pasivargint ir parašyti ką ten turite. Jums ir kitiems tai bus naudinga.

0

o tą mockaus mėlyną storą geometrijos knygą? Fainas veikalas, daug teorijos, daug pavyzdžių ir daug uždavinių, ir įdomesnių būdavo. Naudinga ruošiantis vbe.

0

Turiu Vaidoto Mockaus mokyklinės matematikos žinyną, jame yra viskas ką reikia žinoti baigiant mokyklą ir šiek tiek daugiau.

0

Mirtiseo tą mockaus mėlyną storą geometrijos knygą? Fainas veikalas, daug teorijos, daug pavyzdžių ir daug uždavinių, ir įdomesnių būdavo. Naudinga ruošiantis vbe.

plagiatorius tas mockus man :) bet pažiūrėsiu turinį pamatęs, jei tu rekomenduoji, gal ko vertingo yra pavogęs iš kitų knygų :D

lukasmVariable, tau kas labiau aktualu: geometrija, trigonometrija, algebra...?

Dabar man svarbiausia viskas kas susiję su mokykline matematika, bet gali ir kitokias siūlyt, jei ne man tiks, gal kitam pritiks.

valdas3Turiu Vaidoto Mockaus mokyklinės matematikos žinyną, jame yra viskas ką reikia žinoti baigiant mokyklą ir šiek tiek daugiau.

Mačiau knygyne ją, kiek brangus daiktas. Labai gelbėjo jis tave besiruošiant egzaminams ? vertas visų pinigų ?

0

O šituos uždavinynus internete matei:
http://www.scribd.com/doc/94846269/Matematika-U%C5%BEdaviniai-ir-j%C5%B3-sprendimai-Serija-%E2%80%9EPasikartokime-prie%C5%A1-egzamin%C4%85%E2%80%9C-2006-by-Cloud-Dancing

http://www.scribd.com/doc/94848926/Matematikos-Valstybinio-Brandos-Egzamino-U%C5%BEduo%C4%8Di%C5%B3-Pavyzd%C5%BEiai-Su-Atsakymais-2004-by-Cloud-Dancing

Čia taip pat yra mokyklinės matematikos literatūros (tik aišku negriebk skaityti aukštosios maematikos konspektų):
http://darkenx.projektas.lt/view_cat.php?cat=8&page=1

Šiaip yra toks Valentino Matiuchino ,,Matematikos uždavinių sprendimo praktikumas" (naujesnis leidimas vadinasi ,,Matematika po pamokų. Rengiamės matematikos egzaminui"), tačiau ten yra daug papildomų temų(,,Kompleksiniai skaičiai", ,,Grafų teorija" ir kt.), kurių egzamine tikrai nebus. Jame yra kiek įdomesnių uždavinių, bet pirmiausia siūlyčiau padirbėt su grynai mokykliniais uždavinynais.

Paskutinį kartą atnaujinta 2012-07-08

0

turiu šituos pdf formate. o kaip dėl teorijos ? ką nors skaitai be vadovėlių teorijos žinias gilindamas ?

0

variableturiu šituos pdf formate. o kaip dėl teorijos ? ką nors skaitai be vadovėlių teorijos žinias gilindamas ?

Asmeniškai aš daugiausiai skaitau ir sprendžiu olimpiadinę matematikos literatūrą, bet jei nedalyvauji olimpiadose, tau iš jos mažai bus naudos. Dar siūlyčiau pasiskaitinėti temas iš Lietuvos Jaunųjų matematikų mokyklos programos.
http://www.mif.vu.lt/ljmm/index.php?item_id=64
Ten daug nemokyklinių temų, kad nepasimestum, siūlyčiau pasiskaitinėti šias:
2011-2013 Procentų uždaviniai;
2008-2010 Kvadratinės lygtys tekstiniuose uždaviniuose;
                  trigonometrijos taikymas geometrijoje;
2006-2008 logaritminės lygtys ir nelygybės
2005-2007 Niutono binomas ir jo taikymas (nežinau, ar mokyklinėj programoj dar yra šita tema);
2004-2006 Išvestinės ir integralai;
Gal rasi dar kokių nors naudingų temų egzaminams. Tiktai nepulk skaityti visų iš eilės temų - daugumos jų tau mokykloj tikrai neprireiks.

Paskutinį kartą atnaujinta 2012-07-10

0

Taip, ši knyga tikrai man padėjo, perskaičiau beveik visus skyrius ir išsprendžiau beveik visus uždavinius, bet jinai gan didelė(nes joje visas mokyklinis kursas), tad prireikė valios, kad ją visą įveikti.

0

valdas3Taip, ši knyga tikrai man padėjo, perskaičiau beveik visus skyrius ir išsprendžiau beveik visus uždavinius, bet jinai gan didelė(nes joje visas mokyklinis kursas), tad prireikė valios, kad ją visą įveikti.

visgi vargas atsipirko per egzaminą visu 100% :)
p.s.  Kiek laiko buvo likę kai viską išsprendei, ir po to, kai pasitikrinęs palikai egzaminą?

0

Niutono binomo nėra mokyklos kurse.

0

Norėdami rašyti žinutes privalote prisijungti!