eMatematikas Prisijunk Forumas VBE užduotys ONLINE testai

Matematikos testų sprendimo online kūrimas


Ar būtų kokių nors nelicenzijuotų šaltinių, skirtų naudoti visiems?
Manau su laiku galima bus papildyti šią temą tokiais šaltiniai. Kiek teko pačiam susidurti, daugelis naudoja įvairias rusiškas duomenų bazes, ten išties yra daug gražių ir įdomių uždavinių. Knygų ar uždavinynų kūrėjai dažnai naudoja tas bazes (galima suprasti iš naudojamo literatūros sąrašo). Žinoma tuos uždavinius išverčia į lietuvių kalbą, truputį paredaguoja ir panašiai.

pakeista prieš 5 m

Aa supratau. Matyt naujo klausimo įkėlimą dariau neišėjęs už ankstesniojo klausimo užrašymo ribų.

Pasiūlymas, o jeigu būtų galima testų klausimus komentuoti? Kas nors  geranoriškas ten galėtų įkeltį sprendimą ar taip žmonės diskutuot kas neaišku. Arba tiesiog būtų mygtukas rodyti sprendimą ar pasiūlyti sprendimą.

Pasiūlymas, o jeigu būtų galima testų klausimus komentuoti? Kas nors  geranoriškas ten galėtų įkelti sprendimą ar taip žmonės diskutuot kas neaišku. Arba tiesiog būtų mygtukas rodyti sprendimą ar pasiūlyti sprendimą.
Idėja rimta, be to ir pats kažką tokio galvojau ateičiai. Šiam momentui reikia pačių testų, o vėliau bus matyti kaip kas. Pakomentavimas, diskutavimas, netgi tam tikro klausimo sprendimo statistika, kas beje būtų tikrai įdomu. Čia daug ko galima prigalvoti. Tiesiog dabar pradinė fazė, vėliau žiūrėsim.

Pasiūlymas, o jeigu būtų galima testų klausimus komentuoti? Kas nors  geranoriškas ten galėtų įkelti sprendimą ar taip žmonės diskutuot kas neaišku. Arba tiesiog būtų mygtukas rodyti sprendimą ar pasiūlyti sprendimą.
Aš manyčiau galėtų būti ne kiek komentavimas (nors nieko nesakau, gal ir neblogai būtų), bet ir galimybė prie testo pačiam autoriui pridėti sprendimą, jog žmogus neišsprendęs, ne tik gautų pranešimą apie blogai išspręstą klausimą, bet ir galėtų pamatyti sprendimą, kaip viskas turėjo būti išspręsta.

Galbūt kiti profesionalai, mąstantys prisidėti prie testų sudarinėjimo, galėtų pasidalinti kaip planuoja sudaryti jų uždavinius? Ar naudodami uždavinių perfrazavimą pakeičiant skaičius arba kontekstą iš kitų šaltinių, ar sudarydami savo pačių uždavinius?

mathfux, manau sudarinėsiu savo užduotis šiek tiek pasisemdamas minčių iš kokių tai vadovėlių ir uždavinynų, jog labai nenukrypčiau į lankas.
Vitalijau, pasisprendinėjau keletą tavo kurtų testų ir man užkliuvo toks dalykas, jog nelabai gerai yra pateikti atsakymų variantus prie tokių klausimų kaip lygties išsprendimas, kadangi pakanka patikrinti reikšmes ir net nereikia tos lygties spręsti. Galbūt ateityje reiktų suprogramuoti teksto laukelį, kuriame būtų galimybė įvesti pačiam kokį nors atsakymą. Žinoma reiktų sutarti, kaip tie atsakymai būtų pateikti (reikėtų galbūt nurodymų pačioje sąlygoje), jog programa nuskaitytų teisingus atsakymus.

pakeista prieš 5 m

Tu labai geros nuomonės apie moksleivius ir jų gebėjimus :) Net egzaminų užduočių statistika rodo, kad ne visiems įveikiama net ir ta užduotis, kur pakanka įsistatyti. O šiaip kalbant apie tą laukelį tai taip, aš ir pats kažką galvojau. Bet palikim ateičiai. Reikia pradžiai bent kažkokio padoraus testų kiekio ir jų sprendimo statistikos. Tada bus matyti, kiek verta vystyti šį reikalą.

Beje, smagu, kad peržiūri kas yra sukurta. Jei pastebėsi klaidų, paspausk pranešti, galiu būt palikęs ir klaidų. Šiaip šiuos paprastus testus sukūriau labai labai seniai, bet kaip startui manau bus gerai.

Aš sutikčiau nemenkai prisidėti, tačiau pirma reikėtų aptarti sunkumus, kurie man kliudo. Jie yra liečiantys bendrą matematikos mokymosi specifiką, nuo kurios priklauso, kas turėtų būti testo sudėtyje. Apie mokymosi specifiką netrukus parašysiu atskiroje temoje, nes keliami klausimai yra svarbūs kiekvienam besimokančiajam, nesvarbu su testais ar be jų.

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »