eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Matematikos valstybinis brandos egzaminas 2019


Paskutinius sunkiuosius uždavinius statistiškai išsprendžia apie 5% abiturientų.

Tarpanas, galėčiau lažintis, kad tas procentas bus mažesnis už 4.

Paskutinis uždavinys man priminė 2014 metų paskutinį tikimybių uždavinį. Idėja buvo panaši. Tame uždavinyje taip pat reikėjo nagrinėti atvejus tik tąkart kai gaunamas nelyginis skaičius.
Primenu sąlygą:
Mokslo metų gale mokiniai paprastai organizuoja išvykas. Vieni klasės mokiniai norėtų išvykos į Druskininkus, kiti – į Birštoną. Ginčą išspręsti padėjo klasės auklėtojas – matematikos
mokytojas, pasiūlęs tokį pasirinkimo būdą. Jis atnešė dėžę, kurioje yra 11 vienodų rutulių,  sunumeruotų skaičiais 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, ir paprašė šešių mokinių atsitiktinai ištraukti po rutulį iš dėžės ir padėti ant stalo. Jei ištrauktų rutulių numerių suma yra nelyginis skaičius, tai vykstama į Druskininkus, o jei lyginis – į Birštoną. Kokia tikimybė, kad klasė važiuos į Druskininkus?

pakeista prieš 4 m

Turiu klausimą dėl parabolės ir jos liestinės apriboto ploto. Ar už tokį sprendimą (visiškai nelogišką pagal gautą atsakymą) įmanomą gauti nors 1 tašką? Tas 1 taškas daug ką pakeistų.
https://ibb.co/T4yZ3rR

pakeista prieš 4 m

Na taip, perspaudžiau gal kažkiek. Kai mokiausi tarp didžiosios dalies būsimų Lietuvos šimtukininkų, taip matyt ir atrodo man. Gerai, kad sugrąžinat į Lietuvos realybę, nes jau buvau pradėjęs galvoti, kad gauti 97 yra didžiulė nelaimė. Mano mokykloj - taip, ogi visoj šaly rezultatai bus įvairūs.

Na integralas iki 7, tai turėjot pastebėti, kad nelogiška. Visada vaikams sakau, kad gavę atsakymą, pažiūrėkit ar panašu į tiesą:). Šiuo atveju trikampio plotas yra 7×7/2=24,5 (liestinė ir ašys riboja). Tai dar atėmus plotą po parabole tikrai turi likti mažiau:)

Gal nebent už teisingą integravimą gali duoti tašką.

Bienvenue gausi 2 iš 4 taškų.

Jei bent vieną gaučiau, atsirastų galimybė pretenduoti į šimtukininkus.

Kiek taškų galima tikėtis už tokius spr? (Ar gaučiau bent 1t. paskutinėj užduotyje?)
https://imgur.com/a/aYbny2D

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »