eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Nelygybių uždaviniai


Mirtise
Scotaa.. aisku,neteisingai sprendžiau :)  o taip pat sprendžiamas atskirai jei vienoj sistemoj irgi yra trupmeninis toks variantas?

ką turi omeny klausdamas? pavyzdį duok


3x-2<0
(3x-2) / (x-5) <0

Scot
Mirtise
Scotaa.. aisku,neteisingai sprendžiau :)  o taip pat sprendžiamas atskirai jei vienoj sistemoj irgi yra trupmeninis toks variantas?

ką turi omeny klausdamas? pavyzdį duok


3x-2<0
(3x-2) / (x-5) <0


nu ir kas čia neaiškaus? ;] kiekvieną sliaustą nu reiškinuką prisilyginam 0 ir poto žiūrim ką turim ;]

Tiesiog kažkaip pati ta tema man neįsikalė į galvą ir biški bardakas atrodo,daugmaž lyg ir viską žinau bet kai spręst reik kartais atsimenu dalykus iš kitų temų ir tai biški trukdo galvot :D

tai pasidaryk kokią lentelę ir spręsdamas pasižiūrėsi ;] ir įsidėsi taip į galvą

O dar 1 klausimas dėl nelygybių,Mille parodė kaip sprendžiamos kitokio tipo nelygybės :

a+n>b+n>c+n

o gal galima ne vien taip spręst? Man atrodo tas sprendimas tikrai tinka tik paprastesniems variantams. Va pvz :

-6<x²-5x<-4

ir šitus irgi taip pat kaip rodei reik ?

-1<x²-1/x²-3x+2<1

Šiaip jau ir įsideda po truputį,dabar jau faktiškai viskas aišku išskyrus ten smulkmenas kaikurias,Ačiū didelis visiem jum :>

pakeista prieš 13 m

Tai čia jau kvadratinė nelygybė :)) Aš siūlyčiau nelygybių sistemą susidaryt :}} o tada jau su parabole  arba intervalų metodu.. kuris patogiau, ai dar tiesa yra vienas kažkoks su "arba" bet aš jo nesimokiau, tad negaliu paaiškint :}}

aš išsiskleisčiau į sistemą
-6<x²-5x<-4

x²-5x<-4
x²-5x>-6

ir spręsčiau kaip ir visas kitas nelygybių sistemas

pakeista prieš 13 m

Nu čia ir mindfuck'as ypač dar kai trupmena įsiterpus tarp tų abiejų skaičių...  ;DD 

O šitą,dar tokį (Turbūt jau labiau sudėtingą) uždavinį radau :

(x²-16)²(9-x²)≥0

Kaip su tokiais tvarkomasi? ;D

ScotNu čia ir mindfuck'as ypač dar kai trupmena įsiterpus tarp tų abiejų skaičių...  ;DD 

O šitą,dar tokį (Turbūt jau labiau sudėtingą) uždavinį radau :

(x²-16)²(9-x²)≥0

Kaip su tokiais tvarkomasi? ;D


sunkus kuo? kad didesnis reiškinys? galima pvz atsiskliaust ir maltis ten viską betvarkant... bet kadangi yra daugyba tai vienas skliaustas lygus 0 ir kitas lygus 0
(x²-16)²(9-x²)≥0
(x²-16)² =0 (9-x²)=0
x²-16=0      9=x²
x=±4            x=±3

viską vėl į tiesę intervalų metodas

[tex]-1<\frac{x^{2}-1}{x^{2}-3x+2}<1[/tex]
irgi skaidai į dvi sistemas
[tex]\begin{cases} \frac{x^{2}-1}{x^{2}-3x+2}<1\\\frac{x^{2}-1}{x^{2}-3x+2}>-1\end{cases}[/tex]

1 ir -1 į savas puss, bendravardiklinam ir vėl vardiklis ir skaitiklis lyginamas 0 ir intervalų metodu, nu dar skaitiklį gali pasikeisti per a(x-x1)(x-x2) bus lengviau...

visur principas sprendimo tas pats

pakeista prieš 13 m

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »