eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Surasti didziausia ir maziausia reiksmes


https://www.ematematikas.lt/upload/uploads/30000/1000/31257/thumb/p17jm27smm1c338j1iqoh7grbr1.jpg

Galima suprastint funkciją.
Pastebėk, kad [tex]\sin^4{x}-\cos^4{x}=(\sin^2{x}-\cos^2{x})(\sin^2{x}+\cos^2{x})=\sin^2{x}-\cos^2{x}[/tex].
Tuomet prisimink sudėtinės funkcijos diferencijavimo taisyklę:
[tex]f'(g(x))=f'(t)g'(x) [/tex] (čia [tex]t=g(x)[/tex]).
Funkcija [tex]h(x)=\sin^2{x}[/tex] yra sudėtinė: jei [tex]v(x)=x^2[/tex] ir [tex]g(x)=\sin{x}[/tex], tai [tex]h(x)=v(g(x))[/tex] ir [tex]h'(x)=v'(t)g'(x)=2\sin{x}\cos{x}=\sin{2x}[/tex].
Analogiškai ir su [tex]\cos^2{x}[/tex].
Tada [tex](\sin^2{x}-\cos^2{x})'=2\sin{x}\cos{x}+2\sin{x}\cos{x}=2\sin{2x}[/tex].
[tex]2\sin{2x}=0\Rightarrow x=\frac{\pi k}{2}[/tex] ([tex]k\in\mathbb{Z}[/tex]).
Kadangi [tex]x\in[0; \pi][/tex], tai [tex]k[/tex] gali būti lygu tik [tex]0[/tex], [tex]1[/tex] arba [tex]2[/tex].
Kai [tex]x=0[/tex] arba [tex]x=\pi [/tex], tai tai pradinė funkcija intervale [tex][0; \pi][/tex] pasiekia minimumą [tex]f(0)=-1.[/tex]
Kai [tex]x=\frac{\pi}{2}[/tex], tai funcija pasiekia maksimumą [tex]1[/tex].
Ar aišku?

pakeista prieš 11 m

Lukai, nedarai antroje eilutėje klaidos? Nes mano akimis, tie ketvirti laipsniai mistiškai pasikeitė į antrus laipsnius :?

pakeista prieš 11 m

BeprasmiskasLukai, nedarai antroje eilutėje klaidos? Nes mano akimis, tie ketvirti laipsniai mistiškai pasikeitė į antrus laipsnius :?

Kelintokas esi? Žadi egzaminą laikyti?

Šiaip susidaro vaizdas, kad iki šiol į mokyklą ėjai dėl ėjimo...

Vitalijus
BeprasmiskasLukai, nedarai antroje eilutėje klaidos? Nes mano akimis, tie ketvirti laipsniai mistiškai pasikeitė į antrus laipsnius :?

Kelintokas esi? Žadi egzaminą laikyti?

Šiaip susidaro vaizdas, kad iki šiol į mokyklą ėjai dėl ėjimo...


Nesvarbu kelintokas aš esu, svarbu tai, kad tai yra mano reikalas, dėl ko aš einu į mokyklą, o ne jūsų.

Ir būtų smagiau, kad užuot smerkęs mane, paaiškintumėte, kodėl yra taip, o ne kitaip.

Atvirai pasakius ir as nesupratau kodel pasikeite laipsniai is 4 i 2.

pakeista prieš 11 m

Niekas nieko nesmerkia. Tiesiog pas daugėlį didžiulis bazinių žinių trūkumas, tai galioja ir temos autoriui. Jūs bandote išmokti sudėtingesnius uždavinius daryt, bet neturėdami tvirtos bazės, jus lengva prigaut. Bus kokia užduotis su kabliuku ir viskas, baigta.

Kas keisčiausia, klausimai kyla elementariausiose vietose. Čia kaži kas kaltas, mokytojai ar mokiniai...

Man įdomus pats faktas ir jo priežastis, prašom čia neįsižeisti ;)

Na taip pripazistu sita...Bet gal galit paaiskinti kodel pasikeite laipsniai?

VitalijusNiekas nieko nesmerkia. Tiesiog pas daugėlį didžiulis bazinių žinių trūkumas, tai galioja ir temos autoriui. Jūs bandote išmokti sudėtingesnius uždavinius daryt, bet neturėdami tvirtos bazės, jus lengva prigaut. Bus kokia užduotis su kabliuku ir viskas, baigta.


Ok, tarkim, diskusijos esmės nematau vistiek.

Tai pagal jus, taip išeina, kad: [tex]x^{4}-y^{4} = (x^{2}-y^{2})(x^{2}+y^{2})=x^{2}-y^{2}[/tex] ?

lukasm[tex]\sin^4{x}-\cos^4{x}=(\sin^2{x}-\cos^2{x})(\sin^2{x}+\cos^2{x})=\sin^2{x}-\cos^2{x}[/tex].

Kvadratų skirtumo formulė, o tada vienose skliaustuose vienetas gaunasi.

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »