eMatematikas Prisijunk Forumas VBE užduotys ONLINE testai

Ar kvadratinio trinario reikšmė visada teigiama, kai jo diskriminantas yra neigiamas?


Jadvyga, jūs puikiai nustatėte konflikto priežastį ir nesiginčysiu prieštaraudamas, jog mūsų su Karoliu ginčas buvo turgų bobų lygio. Bet esmė yra visai kitur: aš bandžiau paaiškinti, jog Karolis neatsakė žmogui į klausimą, pastarasis nenorėdamas pripažinti to ėmėsi ieškoti priežasties manyje kodėl šis konfliktas kilo. Kaip matome ši priežastis - pilnatis. Įdomu, kuo būtų remtąsi jai šis komentaras būtų buvęs parašytas jaunaties, delčios, priešpilnio ar dar kažin kokiomis dienomis...

pakeista prieš 5 m

Jadvygai: džiaugiuosi, kad yra ir daugiau tokių, kas padeda šitoje bendruomenėje neprasmegti. Ačiū už palaikymą :)

Ne, nėra. Tai man naujiena.
Taip ir pagalvojau, kai parašei:
Paradoksalu, bet kampų sumos sinusų ir kosinusų formulių įrodymus yra lengviausia išvesti nusimanat pilną sinuso ir kosinuso sąvokų kristalinę struktūrą, tai yra nusikeliant į kompleksinius skaičius. Tačiau kadangi jų nėra mokyklinėje programoje, tai suvokimui yra prieinama tik sudėtingesnė įrodymo versija.
Čia  įrodymas iš 12 klasės vadovėlio: https://www.ematematikas.lt/upload/images/1540136910_2093.gif

pakeista prieš 5 m

Tai dar vienas pavyzdys, kuriuo mosuočiau prieš akis norėdamas parodyti, kodėl man taip patinka vektoriai.

Taip, nesudėtingas, trumputis.

Konkuruojantis sprendimas su anuo pagal lengvumą tuomet.

Konkuruojantis sprendimas su anuo pagal lengvumą tuomet.
Va būtent. Įdomu, kas šio įrodymo autorius.

Oi, drg. tai liekana iš sovietmečio, rašyta dokumentuose, diplomuose etc. ir reiškianti kreipinį „draugas“. Šiaip jau tai yra gėdingas mano įprotis vis rašinėti šį kreipinį. Reiktų to atsikratyti.

Pataisiau, Karoli.

Šioje temoje naujų pranešimų rašymas yra išjungtas!