eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Kodėl niekas nebemoka rašyti lietuviškai?


Nestumk ant lietuvių  kalbos :D

bijau, jog ji mano priešas nr 2.
nr. 1 - tinginiai..

O kam ją kalti? Pakanka paprasčiausių lietuvių kalbos pamokų, nieko sunkaus gi tame nėra.

Taip, man kalbos irgi yra priešas. Rašyti tuos bereikšmius rašinius, teksto suvokimai kūrinių ir kitos nesąmonės - tame nematau jokios naudos. Ką jau kalbėt apie Privalomą lietuvių kalbos egzaminą... Bet čia atskira tema.

Šiaip, viskas priklauso nuo asmeninių pažiūrų ir nuostatų. Vieniems kalbos vartojimas yra nereikšmingas, kitiems tai kaip tik - labai svarbu... Kaip jau minėjau, man tai yra savigarbos reikalas. Kad ir kokią kalbą vartotume, ją reikėtų gerbti ir vartoti taisyklingai, nesvarbu, ar tai rusų, ar anglų, ar lenkų.

pakeista prieš 11 m

o aš literatūroje kaip tik matau prasmę. Literatūroje per tiek metų labai daug raštų ir išminties sukaupta, galima suprasti kas kamuoja žmogų nuo seno, kokios problemos kyla ir pnš.. o iš lt gramatikos kas naudingo? nedaugiau nei iš rusų ar anglų gramatikos. tiksliau iš pastarųjų daugiau naudos nei lt gramatikos.

taip iš asmeninių pažiūrų. bet ar visos tos asmeninės pažiūros vertingos ? pav.: kurio pažiūros teisingesnės, fiziko ar žalgirio sirgaliaus ?

ne, lt gramatikos mokėjimas nėra savigarbos reikalas, tai yra kalbos gerbimo reikalas. prašom nemaišyt išraiškų.

lygiai taip pat yra pagarba dėl patinkančių savybių ir pagarba dėl baimės. Tai du skirtingi dalykai, sumalti į viena krūva negalima. jie skiriasi. jei nesiskiria, sorry, nežinau kaip galima save gerbt.

pakeista prieš 11 m

variableo aš literatūroje kaip tik matau prasmę. Literatūroje per tiek metų labai daug raštų ir išminties sukaupta, galima suprasti kas kamuoja žmogų nuo seno, kokios problemos kyla ir pnš.. o iš lt gramatikos kas naudingo? nedaugiau nei iš rusų ar anglų gramatikos. tiksliau iš pastarųjų daugiau naudos nei lt gramatikos.

taip iš asmeninių pažiūrų. bet ar visos tos asmeninės pažiūros vertingos ? pav.: kurio pažiūros teisingesnės, fiziko ar žalgirio sirgaliaus ?

ne, lt gramatikos mokėjimas nėra savigarbos reikalas, tai yra kalbos gerbimo reikalas. prašom nemaišyt išraiškų.

lygiai taip pat yra pagarba dėl patinkančių savybių ir pagarba dėl baimės. Tai du skirtingi dalykai, sumalti į viena krūva negalima. jie skiriasi. jei nesiskiria, sorry, nežinau kaip galima save gerbt.


Asmeniškai, daugelyje privalomų kūrinių (egzaminui) nematau didelės išminties, o aš apie juos praeitame post'e ir kalbėjau. Aišku, yra tų gerų kūrinių, kurie tikrai sudomino ir yra verti dėmesio, bet man ten nedaugelis jų.
Dėl šito vargu ar galima ginčytis, nes, pavyzdžiui, vienam A. Škėmos "Balta drobulė" yra didžiulė betvarkė, pilna minties šuolių ir t.t., o kitam - kažkas įdomaus, neįprasto. Skonio reikalas.

Kaip mes galime spręsti, kieno pažiūros teisingesnės? Čia yra labai subjektyvu gi, kiekvienas teisingumą supranta savaip.

Manau, jog jeigu gerbi kalbą, gerbsi ir rašybą. Nes rašyba yra neatsiejama kalbos dalis. :D

Paskutinės tavo pastraipos nesupratau, nepyk. :D

pakeista prieš 11 m

BeprasmiskasAsmeniškai, daugelyje privalomų kūrinių (egzaminui) nematau didelės išminties, o aš apie juos praeitame post'e ir kalbėjau. Aišku, yra tų gerų kūrinių, kurie tikrai sudomino ir yra verti dėmesio, bet man ten nedaugelis jų.
Dėl šito vargu ar galima ginčytis, nes, pavyzdžiui, vienam A. Škėmos "Balta drobulė" yra didžiulė betvarkė, pilna minties šuolių ir t.t., o kitam - kažkas įdomaus, neįprasto. Skonio reikalas.

Kaip mes galime spręsti, kieno pažiūros teisingesnės? Čia yra labai subjektyvu gi, kiekvienas teisingumą supranta savaip.

Manau, jog jeigu gerbi kalbą, gerbsi ir rašybą. Nes rašyba yra neatsiejama kalbos dalis. :D

Paskutinės tavo pastraipos nesupratau, nepyk. :D



Tai taip, padėkok lituanistams ir tautininkams, kurie prikiša daugybę lietuviškų kūrinių, vietoj daug geresnių pasaulinio lygio. čia gi tie patys lietuvių rašytojai, lituanistai sau uodegas pasikelia. negi leisi apie save ir savo lietuviškus darbus pamiršt? Ne, jokiu būdu, jeigu už lietuvos ribų niekas nepripažįsta, tai bent čia ale pripažįsta, moksleiviai mokykloje. Kur čia tau  lietuviški rašytojai užleis savo pozicijas daugiau pagarbos ir pripažinimo sulaukusiam užsieniečių rašytojams, gi jei irgi moka, pabandyk pasakyti jog nemoka. Tik tokie totalūs meistrai kaip Šekspyras ar Hemingvėjus dar įslysta į lt programas, o kita tai matyt prasčiau už lietuvių darbus.

Negerbiu aš nė lt kalbos, ne jos gramatikos. Jau turėjai suprasti, jog man kalba kuria aš kalbu nėra svarbi, tai tik įrankis komunikuoti su kitais bei įsisavint informacija iš kitų(dažniausiai knygų), ir mano gimtoji toli gražu nėra pats geriausias įrankis. nematau tikslo jos fanatiškai kaip kiti iškelti. man tai nelogiška.

pakeista prieš 11 m

variable
BeprasmiskasAsmeniškai, daugelyje privalomų kūrinių (egzaminui) nematau didelės išminties, o aš apie juos praeitame post'e ir kalbėjau. Aišku, yra tų gerų kūrinių, kurie tikrai sudomino ir yra verti dėmesio, bet man ten nedaugelis jų.
Dėl šito vargu ar galima ginčytis, nes, pavyzdžiui, vienam A. Škėmos "Balta drobulė" yra didžiulė betvarkė, pilna minties šuolių ir t.t., o kitam - kažkas įdomaus, neįprasto. Skonio reikalas.

Kaip mes galime spręsti, kieno pažiūros teisingesnės? Čia yra labai subjektyvu gi, kiekvienas teisingumą supranta savaip.

Manau, jog jeigu gerbi kalbą, gerbsi ir rašybą. Nes rašyba yra neatsiejama kalbos dalis. :D

Paskutinės tavo pastraipos nesupratau, nepyk. :D



Tai taip, padėkok lituanistams ir tautininkams, kurie prikiša daugybę lietuviškų kūrinių, vietoj daug geresnių pasaulinio lygio. čia gi tie patys lietuvių rašytojai, lituanistai sau uodegas pasikelia. negi leisi apie save ir savo lietuviškus darbus pamiršt? Ne, jokiu būdu, jeigu už lietuvos ribų niekas nepripažįsta, tai bent čia ale pripažįsta, vaikai mokykloje. Kur čia tau  lietuviški rašytojai užleis savo pozicijas daugiau pagarbos ir pripažinimo sulaukusiam užsieniečių rašytojams, gi jei irgi moka, pabandyk pasakyti jog nemoka. Tik tokie totalūs meistrai kaip Šekspyras ar Hemingvėjus dar įslysta į lt programas, o kita tai matyt prasčiau už lietuvių darbus.

Negerbiu aš nė lt kalbos, ne jos gramatikos. Jau turėjai suprasti, jog man kalba kuria aš kalbu nėra svarbi, tai tik įrankis komunikuoti su kitais bei įsisavint informacija iš kitų(dažniausiai knygų), ir mano gimtoji toli gražu nėra pats geriausias įrankis. nematau tikslo jos fanatiškai kaip kiti iškelti. man tai nelogiška.


Kaip jau minėjau, švietimo sistema Lietuvoje yra atskira tema ir, norėdami ją kartu papeikti, galime sukurti naują tema. :D Beje, dėl tavo minčių apie lietuviškų kūrinių įkišimą, tai pilnai sutinku. Dar galima įžvelgti net komericinius motyvus. :D Turiu omeny Ivaškevičiaus "Madagaskarą", kurį gana sunku rasti mažesniuose miesteliuose - reikia važiuot į spektaklį arba pirkti knygą...

Fanatiškumas niekada nebuvo logiška.  Tačiau pagarba tokiems dalykams yra gražu. Na, tu vienos nuomonės, aš kitos - koks skirtumas , vis tiek visi mirsim . :D

...

pakeista prieš 11 m

Negaliu neparašyti.
Variable, toks tavo pasisakymas apie mūsų kalbą  - tai tikras Lietuvos tautinių vertybių išniekinimas!!! Patarčiau susimąstyti.
Nepamiršk, kad be matematikos ar kitų „sausų“ mokslų yra dar ir kultūra, menas, tautinis paveldas. Žmogus nebūtinai privalo mokėti absoliučiai visą lietuvių kalbos gramatiką, svarbiausia - pagarba gimtajai kalbai.
Nuomonė, kad lietuvių kalba yra tik „dirbtinė lituanistų kalba“ ir kad prieš 150 metų ji buvo visai kitokia, tiesiog parodo tavo neišmanymą. Pavyzdžiui, šiandien mes lengvai galėtume perskaityti Mažvydo „Katekizmo“ originalų tekstą, nors jis rašytas daugiau nei prieš puspenkto šimto metų. Anglai, tuo tarpu, šiandien nebemoka perskaityti Šekspyro „Romeo ir Džiuljetos“ originalo, o vokiečiai nemoka perskaityti Gėtės „Fausto“ originalo. Lietuvių kalba per daugelį metų labai nedaug pasikeitė - tai išskirtinis mūsų kalbos bruožas, tuo mes galime didžiuotis. Kalbą, kuri ne kartą stovėjo prie išnykimo ribos, patyrė ne vieną krizę ir galiausiai buvo atgaivinta, pavadinti „dirbtine lituanistų kalba“ - barbariška!!!
Tarp kitko, gramatika labai primena matematiką. Juk tai - taisyklių rinkinys, kaip ir matematika. Variable, įžvelk šitą panašumą - gal tada ateis meilė lietuvių kalbai...
Trūksta žodžių komentuot pasisakymus apie lietuvių literatūrą. Labai apmaudu, jei kažkam atrodo, jog „Balta drobulė“ - tai „didžiulė betvarkė, pilna minties šuolių“. Ir čia neverta aiškint - kas pats nesupras, tam turbūt ir nepaaiškinsi.

pakeista prieš 11 m

lukasmNegaliu neparašyti.
Variable, toks tavo pasisakymas apie mūsų kalbą  - tai tikras Lietuvos tautinių vertybių išniekinimas!!! Patarčiau susimąstyti.
Nepamiršk, kad be matematikos ar kitų „sausų“ mokslų yra dar ir kultūra, menas, tautinis paveldas. Žmogus nebūtinai privalo mokėti absoliučiai visą lietuvių kalbos gramatiką, svarbiausia - pagarba gimtajai kalbai.
Nuomonė, kad lietuvių kalba yra tik „dirbtinė lituanistų kalba“ ir kad prieš 150 metų ji buvo visai kitokia, tiesiog parodo tavo neišmanymą. Pavyzdžiui, šiandien mes lengvai galėtume perskaityti Mažvydo „Katekizmo“ originalų tekstą, nors jis rašytas daugiau nei prieš puspenkto šimto metų. Anglai, tuo tarpu, šiandien nebemoka perskaityti Šekspyro „Romeo ir Džiuljetos“ originalo, o vokiečiai nemoka perskaityti Gėtės „Fausto“ originalo. Lietuvių kalba per daugelį metų labai nedaug pasikeitė - tai išskirtinis mūsų kalbos bruožas, tuo mes galime didžiuotis. Kalbą, kuri ne kartą stovėjo prie išnykimo ribos, patyrė ne vieną krizę ir galiausiai buvo atgaivinta, pavadinti „dirbtine lituanistų kalba“ - barbariška!!!
Tarp kitko, gramatika labai primena matematiką. Juk tai - taisyklių rinkinys, kaip ir matematika. Variable, įžvelk šitą panašumą - gal tada ateis meilė lietuvių kalbai...
Trūksta žodžių komentuot pasisakymus apie lietuvių literatūrą. Labai apmaudu, jei kažkam atrodo, jog „Balta drobulė“ - tai „didžiulė betvarkė, pilna minties šuolių“. Ir čia neverta aiškint - kas pats nesupras, tam turbūt ir nepaiškinsi.


Leisk paklausti kur lietuvių tautoj didžia kultūrą įžvelgi?
ar tik ne ant vienos rankos pirštų gabius menininkus lietuvos suskaičiuotume ?

Nesakau jog visai lietuvių kalbos mokėti neriekia. Nepernešu ten visokių oniuko stiliaus rašlaivų: "labajs ka wiejkj??" šitokie, tai tikrai nepagarba sau. Esmė, jog aš nematau problemos jei lt kalba išmirs vieną dieną, ji tik kalba. įrankis. ne pats geriausias įrankis.

Ne taip jau ir lengvai: http://pirmojiknyga.mch.mii.lt/Puslapiai/katekizmas.lt.htm
o kaip Donelaičio "Metai" ? irgi suprantama ? gi ten grynių gryniausia lietuvių kaimo kalba, senovės. irgi lengva :)?

Nelabai aš patikėsiu, jog grynas anglas nepeskaito Šekspyro, manau čia jau išvedžiojimai be įrodymų.
Beje, kalbų sustabarėjimas nėra gerai, gerai, yra jog jos kažkiek keičiasi, dalinasi ir viena kita praturtina besikeisdama žodžiais tarpusavyje. Deja tuo nepasižymi lietuvių kalba, lituanistai šiom dienom kiekvienam įrenginiui ar funkcijai po penkis naujus terminus sugalvoja, ir visus užsienietiškus atmeta.

Ir kodėl aš turiu mylėti Lietuvių kalbą? dėl to jog random principu gimiau lietuvos žemėje turiu ją garbint ir save visą jai atiduoti ? nemanau. aš pats pasirinksiu ką man garbinti ko negarbint.

Nesuprantu kam jūs save ribojat su tom tautinėmis propagandomis..



MilkhaterLabai patiko Luko komentaras. +
Forumo dalyviui variable kažkas nutiko, anksčiau nebuvo pas jį komentaruose tiek pykčio, to nepasitenkinimo, kad ir dėl nesąžiningo pažymio gavimo.
Komentarai apie LT gramatiką galutinai patvirtino mano pamąstymus apie variable, jo mintis ir pan..
variable - daryk kvėpavimo ir atsipalaidavimo pratimus.
Forume (o dar matematikos) - viešoj erdvėj - forumo dalyvius mokyti "dorovės", priversti pasijusti kitus kaltais ir dėtis pačiu aukščiausiuoju yra tikrai liguista... :/



atsiprašau, jog nesu kaip visi tavo sutinkami žmonės ir turiu kiek kitokią nuomonę.

ir man labai gaila jog tu nesupranti iš kur tas nepasitenkinimas  nesąžiningais pažymiais, tiesa sakant tai net prieštarauja jūsų lietuviškui tautiškumui. jūs savo tautą iš dalies luošinat, šerdami tautiečius atsakymais. rodydami jiems, jog tobulėti neriekia, reikia tik prasisukti ir gauti kažkokį popieriuką. kas iš to popieriuko ? dabar ir aukštasis kaip toletinis popierius. Kam valytojoms tie aukštieji ? dėl statistikos ? na taip, apsimeskim protingais. apgaukim save - lietuviška išmintis.

Dėkui už pratimus ir diagnozes, Froidai.

pakeista prieš 11 m

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »