eMatematikas Prisijunk Forumas VBE užduotys ONLINE testai

Mano (ne)mylimiausi vektoriai.


Radau, ačiū Jums labai! Dabar gražiau atrodys: )

Taigi, turiu kitą uždavinuką. Jei netingite, būkite geri - paaiškinkite.

Vektorių [tex]\vec{a}[/tex] ir
[tex]\vec{b}[/tex] ilgiai yra atitinkamai lygūs 5 ir 7. Kuris iš šių skaičių NEGALI BŪTI lygus vektorių sumos [tex]\vec{a}+\vec{b}[/tex] ilgiui?:

a)5 b)7 c)12 d)17

Atsakymas, žinoma, d) 17. Tačiau čia ar yra dėl to, kad 5+7 mažiau nei 17 ar ne dėl to? Visiškai nesuprantu uždavinio.

puodžius\vec{a} irgi tik strėlė

Bet ten tokia strėlė kuri yra naudojama vektoriams žymėt. Ten kur aš pasakiau, tai ir bus lygiai tas pats kodas tik, kad nereikės pačiam rašyt. :)

pakeista prieš 10 m

Ir ar man vienam nerodo tos ne vektoriams žymėti skirtos strėlės, ir vietoje jos tik tekstas?

puodžiusIr ar man vienam nerodo tos ne vektoriams žymėti skirtos strėlės, ir vietoje jos tik tekstas?

man rodo

MilleRadau, ačiū Jums labai! Dabar gražiau atrodys: )

Taigi, turiu kitą uždavinuką. Jei netingite, būkite geri - paaiškinkite.

Vektorių [tex]\vec{a}[/tex] ir
[tex]\vec{b}[/tex] ilgiai yra atitinkamai lygūs 5 ir 7. Kuris iš šių skaičių NEGALI BŪTI lygus vektorių sumos [tex]\vec{a}+\vec{b}[/tex] ilgiui?:

a)5 b)7 c)12 d)17

Atsakymas, žinoma, d) 17. Tačiau čia ar yra dėl to, kad 5+7 mažiau nei 17 ar ne dėl to? Visiškai nesuprantu uždavinio.


Aš tai pagrįsčiau tuo, kad vektorių suma sudarys trikampį, ir čia jau pagal trikampio apibrėžimą d niekaip negali būti. :)

Falcon
MilleRadau, ačiū Jums labai! Dabar gražiau atrodys: )

Taigi, turiu kitą uždavinuką. Jei netingite, būkite geri - paaiškinkite.

Vektorių [tex]\vec{a}[/tex] ir
[tex]\vec{b}[/tex] ilgiai yra atitinkamai lygūs 5 ir 7. Kuris iš šių skaičių NEGALI BŪTI lygus vektorių sumos [tex]\vec{a}+\vec{b}[/tex] ilgiui?:

a)5 b)7 c)12 d)17

Atsakymas, žinoma, d) 17. Tačiau čia ar yra dėl to, kad 5+7 mažiau nei 17 ar ne dėl to? Visiškai nesuprantu uždavinio.


Aš tai pagrįsčiau tuo, kad vektorių suma sudarys trikampį, ir čia jau pagal trikampio apibrėžimą d niekaip negali būti. :)


a, tiksliai, gi dviejų kraštinių suma turi būti didesnė nei trečioji, ilgiausioji,  kraštinė, ar ne?

pakeista prieš 10 m

MilleRadau, ačiū Jums labai! Dabar gražiau atrodys: )

Taigi, turiu kitą uždavinuką. Jei netingite, būkite geri - paaiškinkite.

Vektorių [tex]\vec{a}[/tex] ir
[tex]\vec{b}[/tex] ilgiai yra atitinkamai lygūs 5 ir 7. Kuris iš šių skaičių NEGALI BŪTI lygus vektorių sumos [tex]\vec{a}+\vec{b}[/tex] ilgiui?:

a)5 b)7 c)12 d)17

Atsakymas, žinoma, d) 17. Tačiau čia ar yra dėl to, kad 5+7 mažiau nei 17 ar ne dėl to? Visiškai nesuprantu uždavinio.

Pasiimk du degtukus, vieną laikyk prispaustą ant stalo, kito galą priliesk prie pirmojo galo ir sukinėk aplink lietimosi tašką. [tex]\vec{a}+\vec{b}[/tex] bus atkarpa nuo pirmojo degtuko (kurį laikai) pradžios iki antrojo (kurį sukinėji) galo. Biški pažaidusi pamatytai kad ilgis šitos atkarpos niekada didesnis už a ir b ilgių sumą. Jie nori rimčiau, tai [tex]\vec{a}+\vec{b}[/tex] ilgį gali rasti taip:
[tex]|\vec{a}+\vec{b}| = \sqrt{(\vec{a}+\vec{b}) \cdot (\vec{a}+\vec{b})} = \sqrt{|\vec{a}|^2 + |\vec{b}|^2 + |\vec{a}| |\vec{b}| \cos{\theta}}[/tex]
kur [tex]\theta[/tex] yra kampas tarp a ir b vektorių. a ir b nesikeičia, gali keistis tik cos(theta), kuri maksimalus tuomet kai theta = 0.

pakeista prieš 10 m

puodžius
MilleRadau, ačiū Jums labai! Dabar gražiau atrodys: )

Taigi, turiu kitą uždavinuką. Jei netingite, būkite geri - paaiškinkite.

Vektorių [tex]\vec{a}[/tex] ir
[tex]\vec{b}[/tex] ilgiai yra atitinkamai lygūs 5 ir 7. Kuris iš šių skaičių NEGALI BŪTI lygus vektorių sumos [tex]\vec{a}+\vec{b}[/tex] ilgiui?:

a)5 b)7 c)12 d)17

Atsakymas, žinoma, d) 17. Tačiau čia ar yra dėl to, kad 5+7 mažiau nei 17 ar ne dėl to? Visiškai nesuprantu uždavinio.

Pasiimk du degtukus, vieną laikyk prispaustą ant stalo, kito galą priliesk prie pirmojo galo ir sukinėk aplink lietimosi tašką. [tex]\vec{a}+\vec{b}[/tex] bus atkarpa nuo pirmojo degtuko (kurį laikai) pradžios iki antrojo (kurį sukinėji) galo. Biški pažaidusi pamatytai kad ilgis šitos atkarpos niekada didesnis už a ir b ilgių sumą. Jie nori rimčiau, tai [tex]\vec{a}+\vec{b}[/tex] ilgį gali rasti taip:
[tex]|\vec{a}+\vec{b}| = \sqrt{(\vec{a}+\vec{b}) \cdot (\vec{a}+\vec{b})} = \sqrt{|\vec{a}|^2 + |\vec{b}|^2 + |\vec{a}| |\vec{b}| \cos{\theta}}[/tex]
kur [tex]\theta[/tex] yra kampas tarp a ir b vektorių. a ir b nesikeičia, gali keistis tik cos(theta), kuri maksimalus tuomet kai theta = 0.

oho, ačiū labai:)

Sveiki: )

Gaunu gerą atsakymą, bet nežinau,kaip reikia "matematiškai" teisingai užrašyti. Sąlyga:
Raskite vektoriaus [tex]\vec{m}[/tex] koordinates, jei [tex]\vec{m}=3\vec{b}-5\vec{c}[/tex]
[tex]\vec{b}(-4;1)[/tex]
[tex]\vec{c}(-5;7)[/tex]

KAIP AŠ DARAU:

Pasirašau, kad [tex]\vec{a}=3\vec{b}[/tex]
[tex]\vec{a}(-12;3)[/tex]
[tex]\vec{d}=5\vec{c}[/tex]

[tex]\vec{d}(-25;35)[/tex]

tada:[tex]\vec{m}=\vec{a}-\vec{d}[/tex] ir gaunu, kad
[tex]\vec{m}(13;-32)[/tex]

Ar geras mano toks užrašymas? Ačiū:)

pakeista prieš 10 m

Aš tai tiesiog rašyčiau:
[tex]\vec{m}(x;y)[/tex]
[tex]x= 3\cdot(-4)-5(-5)= 13[/tex]
[tex]y= 3\cdot 1-5\cdot 7= -32[/tex]
[tex]\vec{m}(13;-32)[/tex]
:)

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »