eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Mano (ne)mylimiausi vektoriai.


FalconAš tai tiesiog rašyčiau:
[tex]\vec{m}(x;y)[/tex]
[tex]x= 3\cdot(-4)-5(-5)= 13[/tex]
[tex]y= 3\cdot 1-5\cdot 7= -32[/tex]
[tex]\vec{m}(13;-32)[/tex]
:)

logiška:}}

aš ir vėl su tais vektoriais: )

Sąlyga: Nustatykite ar vektoriai [tex]\vec{a}(-3;0)[/tex] ir [tex]\vec{p}(0;7)[/tex]

yra kolinearūs. Aš žinau taisyklę, kad vektoriai yra kolinearūs, kai jų koordinatės proporcingas t.y.
[tex]\frac{x_{1}}{x_{2}}=\frac{y_{1}}{y_{2}}[/tex]

problema čia yra ta, kad dalyba iš 0 negalima, todėl taip patikrinti negaliu. Aš žinau, kad vektoriai nebus kolinearūs, bet kaip įrodyti? Ar čia reikia taikyti savybę, kad vektoriai yra kolinerarūs taip pat tada, kai juos padauginę iš skaičiaus k, gausime kitą vektorių? Ačiū

Milleaš ir vėl su tais vektoriais: )

Sąlyga: Nustatykite ar vektoriai [tex]\vec{a}(-3;0)[/tex] ir [tex]\vec{p}(0;7)[/tex]

yra kolinearūs. Aš žinau taisyklę, kad vektoriai yra kolinearūs, kai jų koordinatės proporcingas t.y.
[tex]\frac{x_{1}}{x_{2}}=\frac{y_{1}}{y_{2}}[/tex]

problema čia yra ta, kad dalyba iš 0 negalima, todėl taip patikrinti negaliu. Aš žinau, kad vektoriai nebus kolinearūs, bet kaip įrodyti? Ar čia reikia taikyti savybę, kad vektoriai yra kolinerarūs taip pat tada, kai juos padauginę iš skaičiaus k, gausime kitą vektorių? Ačiū


Hmm zinok as bandyciau issisukti taip : x2/x1=y2/y1,tada 0 virsuje yra ,gautis toliau gerai turetu,nes tas proporcijas ivairiai galima imti.

pakeista prieš 11 m

tada y1=0 apačioj atsiranda;)

pakeista prieš 11 m

Milletada y1=0 apačioj atsiranda;)


Uoj blyn nepamaciau :D,tai tada manyciau kad tikrai nera kolinearus,nes matematiskai negalima is nulio dalinti.

stai kaip as daryciau:

jei yra toks skaicius n, su kuriuo n * a vektorius = p vektorius, tai vektoriai a ir p yr kolinearus; jei tokia lygybe negalima, tai vektoriai ner kolinearus.

vektoriaus a koordinates:

(-3n; 0n), cia rasau, kad n * a vektorius = p vektorius

vektoriai bus lygus, kai ju koordinates bus vienodos, t.y. kai bus teisingos lygybes:

-3n = 0, 6n = 7

matome, kad ner tokio n skaiciaus, kad pamatytume, jog abi lygybes teisingos.

dabar ze, antrs buds:

0 / -3 ir 7 / 0 dalyba is 0 negalima, is cia isplaukia, kad vektoriai ner kolinearus.

galvocius
Milletada y1=0 apačioj atsiranda;)


Uoj blyn nepamaciau :D,tai tada manyciau kad tikrai nera kolinearus,nes matematiskai negalima is nulio dalinti.

kad nekolinearūs - tai faktas, bet kažkaip įrodyt reik.

Čia iš teorijos:

Vektoriai yra kolinearūs, kai vektorius [tex]\vec{a} ir \vec{b}[/tex] galima užrašyti taip:

[tex]\vec{b}=k\vec{a}[/tex]
kai k>0

Milkstai kaip as daryciau:

jei yra toks skaicius n, su kuriuo n * a vektorius = p vektorius, tai vektoriai a ir p yr kolinearus; jei tokia lygybe negalima, tai vektoriai ner kolinearus.

vektoriaus a koordinates:

(-3n; 0n), cia rasau, kad n * a vektorius = p vektorius

vektoriai bus lygus, kai ju koordinates bus vienodos, t.y. kai bus teisingos lygybes:

-3n = 0, 6n = 7

matome, kad ner tokio n skaiciaus, kad pamatytume, jog abi lygybes teisingos.

dabar ze, antrs buds:

0 / -3 ir 7 / 0 dalyba is 0 negalima, is cia isplaukia, kad vektoriai ner kolinearus.

ačiū, pieniau:)

Mille
Milkstai kaip as daryciau:

jei yra toks skaicius n, su kuriuo n * a vektorius = p vektorius, tai vektoriai a ir p yr kolinearus; jei tokia lygybe negalima, tai vektoriai ner kolinearus.

vektoriaus a koordinates:

(-3n; 0n), cia rasau, kad n * a vektorius = p vektorius

vektoriai bus lygus, kai ju koordinates bus vienodos, t.y. kai bus teisingos lygybes:

-3n = 0, 6n = 7

matome, kad ner tokio n skaiciaus, kad pamatytume, jog abi lygybes teisingos.

dabar ze, antrs buds:

0 / -3 ir 7 / 0 dalyba is 0 negalima, is cia isplaukia, kad vektoriai ner kolinearus.

ačiū, pieniau:)


prasom, beveik irgi piene :)

Padaryta klaida Puodžiaus formulėje, turi būti:
Šaknis iš: ( [a]^2 + [b]^2 + 2[a][b]cosa)
prie vektorių ilgių daugybos buvo praleistas dvejetas.


Pasiimk du degtukus, vieną laikyk prispaustą ant stalo, kito galą priliesk prie pirmojo galo ir sukinėk aplink lietimosi tašką....

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »