eMatematikasMatematikos resursai internete Registruotis Ieškoti...

Matematikos testų sprendimo online kūrimas

Forumo palaikymas   Peržiūrų skaičius (8005)

Derinau pagal abu plius minus, nes mokyklos labai skirtingai naudoja.

Kalbant apie 5-6 kl. programas, tai pasak švietimo ekspertų, labai daug pilstymo iš tuščio į kiaurą, t.y. per silpnos programos. Tik nuo 7 kažkas rimtesnio vykt pradeda. Užtat ir vadovėliai nelabai konkretūs. Tempia gumą tiesiog.

Paskutinį kartą atnaujinta 2020-07-30

0

Na sunku man būtų ką pasakyti. Tiesa pačioje pradžioje pasimečiau pamatęs, jog yra toks skyrius 6 klasėje, nes mačiau, jog 5 klasės testas sukurtas lygiai ta pačia tema. Išsisprendžiau aš tą testą, paskui pradėjau žiūrėti vadovėlius ir buvau tokioje pasirinkimo kryžkelėje, ką daryti, ir kokiu vadovėliu remtis. Nusprendžiau visgi paimti tą, kuriame yra platesnis skyrius, nes kaip ten bebūtų neprošal bus pakartoti ir jau 5-klasėje besimokytus dalyklus.

0

Aišku dėl tų programų silpnumo tai čia įdomiai. Kalbėjome jau koks tas mokinių lygis, jei jau 5-6 klasės lygis būtų toks silpnas tai manau neturėtų kilti keblumo aiškinant tuos uždavinius mokiniams. Dabar gaunasi, jog tas mokinių lygis dar silpnesnis už tas silpnas programas. Aš manyčiau, jog su 5 klase viskas tvarkoje, ji juk tokia pereinamoji po pradinių klasių, bet 6 klasėje gal ir galėtų būti daugiau įvado į 7 klasės temas.

0

Dabar pradėjau po truputį kurti sekantį testą ir čia kilo toks klausimas dėl galimų atsakymų formų. Kažkada jau esu šį klausimą iškėlęs anksčiau, bet noriu darsyk pasitikslinti. Ar būtų įmanoma nurodyti atsakymą tokia forma: (2;-4)
Aišku galima būtų kurti testo tipo klausimą tokiam atsakymui, bet būtų išties puiku, jei tokie atsakymai galėtų tikti.
Kitas dalykas jei toks atsakymas ne problema, ar nebus taip, jog palikęs kokį tarpelį, sakykim (2; -4) jau gaus klaidingo atsakymo pranešimą?

Paskutinį kartą atnaujinta 2020-07-31

0

Problemų su tarpais nebūtų, aš padaręs taip, kad jie eliminuojami atsakymo patikrinimo metu.
Problema būtų nebent pačio atsakymo formoje. Gal reiktų nurodyt, kad pageidaujamas ats (x;y), kur x ir y yra jūsų reikšmės. Su ats atpažinimu, tarpais ir panašiai tikrai bėdų neturėtų būti.

0

Tai dabar mintis tokia kilo, jog ir lygties sprendinius galima taip nurodyti, jei pavyzdžiui prašo išspręsti [tex]x^2-5x+6[/tex], anksčiau arba testą galvodavau, jog reikia kurti, arba prašyti tarkime sprendinių sumos. Tai ir čia būtų galima prašyti tarkime pateikti sprendinius didėjimo tvarka juos atskiriant kabliataškiu ir atsakymas 2; 3 tiktų?

0

Kaip ir tiktų. Tik vėl gi ta problema dėl pateikimo ir įrašymo. Kažką panašiai suraizgys, sistema rodys, kad blogai, nors teisingas ats toks ir yra, tik su forma prašauta. Reikia labai atsargiai ir tiksliai viską padaryt, kad nenuvilt labai moksleivių :)

0

Na manau šioje vietoje svarbiausia, jog tarpeliai nėra problema. Galima manau prie uždavinio pateikti atsakymo pavyzdį.
Tenka su tuo susidurti kuriant testus per google formas, ten tai labai jautriai reaguojama į kiekvieną tarpelį, tai vėliau peržiūrint atsakymus tenka pačiam įskaitinėt atsakymus :)

0

Aš apie tarpus sistemos kūrimo pradžioj buvau pagalvojęs ir iškart padariau pakeitimus, kad nebūtų problemų.

0

Primenu, kad nesudėtingas lenteles galima kurti latex pagalba :) Pavyzdys:
$$\begin{array}{|c|c|c|c|c|c|}
\hline
  x & 1 & 2 & 3 & 4 & 5 \\\hline
  y & 12 & 24 & 36 & 48 & 60 \\\hline
\end{array}$$

0

Norėdami rašyti žinutes privalote prisijungti!