eMatematikas Prisijunk Forumas VBE užduotys ONLINE testai

Matematikos testų sprendimo online kūrimas


Ok, tegu lieka.

Dabar su masteliais.
5 kl. su masteliu, gali vaikai klysti. Gali parašyti 3:1. T.y. atvirkščiai.
6 kl., 8 kl. irgi galima susimaišyti. 4 kl. irgi, bet kai ats 1:1 tai nesusimaišys :)
Gal kažką reik sugalvot, ką manai?

Visą kitą ok, gražūs klausimai. Su ats atpažinimu jokių problemų, kaip ir sakiau.

pakeista prieš 3 m

Bet mokiniai turi žinoti, kaip mastelis užrašomas. Labai svarbu, kad mokiniai žinotų, ką reiškia mastelis tarkime 1:2 arba 2:1. Dėl to pavyzdžiuose tyčia ir palikau vienokį ir kitokį variantą. Na kuriant tokį testą vieno žvaigždutės lygio, gal ir būtų galima papildomai dar pridėti informacijos, bet dabar manau tikrai nebūtina.

Taip sakant vadelių atleist niekam nežadi :)

Manau geriau suklysti čia, kur bausmė bus taško praradimas, o ne pamokoje - kur gali kainuoti balą :) Juk testai kartu ir mokina, įves 1:2, o turės būti 2:1, manau mokinys iškart pagalvos kas ne taip ir geriau atsimins skirtumą.

Turės labai įsiskaityti į sąlygą, čia tai faktas.

Peržiūrėjau įkeltą testą, tai visgi pakeitei formatavimą. Dabar tie atsakymų pavyzdžiai man kiek griozdiški ir kai kur nesižiūri, ypač ten, kur palikti toje pačioje eilutėje su sąlyga. Tiesa, atvejuose su masteliais, pavyzdžius dabar galima suprasti dviprasmiškai, atrodo, jog tinka atsakymai užrašyti tiek forma, kur 1 priekyje, tiek kur 1 gale. Nežinau, gal tau ir pradžioje taip atrodė ir mes neišgryninome problemos, tada sutikčiau palikti atsakymo pavyzdyje teisingąjį atvejį, tik čia vėl išpuola problema, ką daryti su atveju, kur atsakymas 1:1?
Gal geriausia vietoje pavyzdžių tiesiog palikti prierašą: Atsakyme pateikite du skaičius, atskirtus dvitaškiu.

Sutvarkiau kai kuriuos klausimus, kad būtų su vieninteliu atsakymo pavyzdžiu. Dėl 1:1 man rodos net nesvarbu, juk ats iš abiejų pusių toks pat (jeigu suprantam vienodai).

Kalbant dėl išskyrimo, paryškinimo ar griozdiškumo, tai visokius atvejus pamėginau, šitas paprasčiausias, susiliejantis su uždaviniu. Manau viskas ok su testu.

Na dėkui labai už bonusą, pamačiau, tai nustebino :)

Pamenu buvo kalba apie tai, jog man neveikia kai kurie latex kodai. Štai ir vėl susidūriau su problema. Pamėginau pakurti lenteles su latex. Internete radau tokį kodą:
\begin{tabular}{ l | c | r }
  \hline
  1 & 2 & 3 \\
  4 & 5 & 6 \\
  7 & 8 & 9 \\
  \hline 
\end{tabular}
Ir man jis neveikia, lentelės nerodo.
Prie to pačio, gal galėtumei pasakyti, kaip reikėtų sukurti lentelę su storesne kažkurio stulpelio ar eilutės linija. Taip pat būtų naudingas langelių suliejimas ir teksto vertikalus pasukimas.
Gal galėtumei įkelti kodą, kaip atrodytų tokios lentelės sukūrimas:
https://www.ematematikas.lt/upload/images/1598985137_2093.png
Ar vis dėl to man nevargti su tų lentelių kūrimu ir pakaks įkelti paveiksliuką :D ?

pakeista prieš 3 m

Šiaip dar būtų puiku, jei egzistuotų koks automatinis lentelių kūrimo įrankis internete, kaip yra formulių rašymo atveju, bandžiau ieškoti, bet ir jų kodai man neveikia, o ir sudėtingesnių lentelių su jais sukurti nelabai gaunasi.

Nori sudalyvauti šioje temoje ir parašyti savo pranešimą? Prisijungti »