eMatematikas Prisijunk Forumas Egzaminų užduotys ONLINE testai

Pageidavimai ir pastabos


Nežinau, ar čia kreipiuosi, bet gal kas gali man paaiškint, kaip įkelt nuotrauką šitam forume? Paspaudus ant paveikslėlio piktogramos išoka toks užrašas: [ img][/img]. Ir ką toliau su juo daryt? Kvailas gal klausimas, atsiprašau, bet ne pirmas jau kartas, kai reikia, o nesigauna :D

O nėra prie komentaro laukelio toks užrašas "įkelti paveikslėlį"? Jei nėra tai naudokis internetinėmis paveikslėlių talpyklomis. Aš anksčiau naudojausi: http://talpix.lt/. Čia įkeli nuotrauką iš kompiuterio ar telefono ir nukopijavus nuorodą į nuotrauką ją įkeli į komentarą.

Yra "Įkelti formulę", apie paveikslėlius nieko nėra. Gerai, pabandysiu per tą saitą, ačiū

Kaip nekeista, pats kurį laiką gvildenu tokią idėją. Šiuo metu viskas apmąstymo lygmenyje. Jeigu tai bus realizuota, pranešiu viešai. Nes kaip visi suprantat, toks dalykas nėra 2x2, testų sistemos kūrimas užims nemažai laiko ir pastangų

pakeista prieš 6 m

Bet tai išties būtų nemažas šuolis šio forumo tobulėjimo link. Gera Karolio idėja, tikiuosi pavyks ją įgyvendinti.

Dabar kaip suprantu vietoje skilties Pamokos yra skiltis Naudinga. Išsirinkus norimą kategoriją ir atsidarius naujausių temų sąrašui virš jo yra šis pavadinimas, kurį paspaudus esi nukreipiamas į tas pamokas.

Pirma.
Aš nesitikiu, kad šiam momentui toks sąvokų sąrašas susilauktų dėmesio. Apibrėžimų supratimo tikrinimas neįeina į dabartinę mokyklinę programą, todėl moksleiviams toks supratimas tegali vykti nejučia. Kaip pavyzdį galime panagrinėti uždavinio formuluotę ,,raskite nelygybės $5-x>0$ natūraliųjų sprendinių sumą". Šioje formuluotėje matome net keturias iš eilės einančias matematines sąvokas. Pagrindinė tokio uždavinio sprendimo kliūtis yra matematinių sąvokų supratimas. Vienas moksleivis su tokiu uždaviniu susitvarko iškart, tuo tarpu kitam reikia įdėti didelių pastangų norint suprasti, ką čia reikia padaryti.
Antra. Nors šios idėjos įgyvendinimui reikia įdėti pastangų, tačiau darbo manau esant verta imtis. Tiesa sąkant, tokį sąrašą aš jau pradėjau rengti. Be to, mums patiems sąvokų rinkinys kaip bemokantiems moksleivius būtų ypač naudingas. Man pačiam tikslus sąvokų supratimas labai palengvina daugybės matematinių uždavinių sprendimo ar taisyklių paaiškinimą. Šiame forume jau esu pateikęs sąvokų formulavimo taisykles ČIA. Dabartinis mano sąvokų rinkinys, kurio nesu niekur paskelbęs, atrodo taip:
https://i.imgur.com/RwWYORx.png
Trečia. Mano pateikto uždavinio pavyzdys rodo didelę problemą - atskirtį tarp turinčių protinį pasirengimą naudotis matematinėmis sąvokomis (jie gali naudoti kelių sąvokų junginius savaime, be pastangų) ir neturinčių. Jei moksleivis negali suprasti kelių matematinių sąvokų junginio (pvz. nelygybės natūraliųjų sprendinių suma), tai situacija dažnai būna dvejopa: arba moksleivis pilnai nesupranta kažkurio žodžio, arba supranta visus atskirus žodžius, tačiau neturi tinkamo pasirengimo vartoti iš šių žodžių sudarytus junginius. Todėl manau, jog reikėtų ne tik pateikti sąvokas kaip mokomąjį turinį, bet ir pateikti motyvaciją, kodėl svarbu naudotis matematinėmis sąvokomis ir kaip išmokti jomis naudotis. Tam būtinai reikėtų ir sąvokų vartojimo, kaip tinkamos protinės parengties, pratimų.

Jei jau pradedame imtis šio darbo, tai reikia atkreipti dėmesį, kad sudarant sąvokų sąrašą, labai lengva įvelti klaidų, todėl galbūt vertėtų šį sąrašą mums sudaryti atskirai ir po to pasitikrinti, ar mūsų sąrašai nesiskiria.

pakeista prieš 6 m

Šis pranešimas adresuojamas 'tomas14' :)

Gal domintų vardo keitimas? Į tiesiog 'Tomas'?

Šis vardas užimtas, bet registruotas prieš beveik dešimtmetį ir visiškai nenaudotas, nulis pranešimų. Perleisčiau jį tau, jeigu aktualu.

Gal visai ir nieko būtų. Ne toks jau ir žymus pokytis, bet vis atrodys kiek rimčiau, nors ir nebuvau užsivadinęs tomux ar dar kaip čia madinga :)
Pakeiskim. Gal nesulauksim klausimų O kur tas tiek rašęs tomas14 dingo?. Visgi aš čia dažnas svečias ir tikiu daug kam atpažįstamas iš vardo :)

Atsijunk ir vėl prisijunk su nauju vardu.

Šioje temoje naujų pranešimų rašymas yra išjungtas!